Hlavní navigace

Preference lidí se mění. V Praze už nechtějí velké byty, ale malé garsonky

Sdílet

Mezi nejžádanější byty v Praze patří jednoznačně byty s dispozicí 2+kk. Developeři jich během druhého čtvrtletí roku 2018 prodali celkem 506, což představuje téměř 40% podíl na prodejích všech bytů. Na druhém místě v zájmu následují jednopokojové garsonky. Těch se za tři měsíce prodalo 327, tedy jedna čtvrtina prodejů. Vyplývá to ze statistik společnosti EKOSPOL.

Dispozice prodaných bytů.
Autor: EKOSPOL

Dispozice prodaných bytů.

Třípokojové byty 3+kk jsou tak až na třetí pozici. Na zcela opačné straně zájmu jsou byty s pěti a více pokoji, které se na celkových prodejích podílí jen několika procenty. Zájem o nejmenší byty je zcela logický, vyhovují totiž největší skupině klientů. Kupují je jednak mladí lidé, kteří zatím žijí sami, i starší páry, jejichž děti se osamostatnily a tak se mohou přestěhovat do menšího bytu. Více lákají také investory, vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOLU Evžen Korec.

Nejmenší byty zmizí z nabídek developerů mezi prvními. Nebylo tomu tak ale vždy. Před deseti lety tvořily polovinu nabídky třípokojové byty a byl o ně velký zájem. Preference lidí se ale mění.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 9. 2018 12:50

    Cek (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

    Mozna se nemeni preference, ale ceny.....za to, co tenkrat stal ten 3+kk dneska dostanete max to 1+kk.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).