Hlavní navigace

Praha rozdělí 563 milionů korun mezi projekty financované z EU

Sdílet

Jiří Velinský 22. 10. 2008

Rada města schválila v úterý 21. října 2008 118 projektů, kterým přidělí finanční dotace z Evropské unie ve výši 563 milionů korun. Projekty se zaměří na podporu vstupu na trh práce a dalšího profesního vzdělávání, peníze si mezi sebe rozdělí neziskové organizace, ale i firmy, sdělila Markéta Reedová (SNK-ED).

Projekt podporuji i firmy, které vytvořily nové vzdělávací programy pro své zaměstnance, řekla agentuře Mediafax náměstkyně primátora Reedová. Podnikatelé měli zájem především o možnost financování dalšího vzdělávání svých zaměstnanců. Peníze získala například záchranná zdravotnická služba hlavního města.

Kurzy zaměřené na výuku psychologie, práva, cizího jazyku, ale také například sebeobrany by jim měly jejich práci aspoň částečně usnadnit, upřesnila náměstkyně primátora.

Kromě podpory dalšího profesního vzdělávání a vstupu na trh práce, přispívá projekt ještě na modernizaci výuky na školách. V této oblasti schválilo město v minulém měsíci 48 projektů za 277 milionů korun.

O konečné podpoře projektů rozhodne na svém zasedání pražské zastupitelstvo 30. října 2008.

Projekty hradí město z programu Adaptabilita, který je určen na profesní vzdělávání lidí ve firmách, na rozvoj lidských zdrojů v oblasti výzkumu a vývoje a posílení jeho spolupráce s podnikatelským sektorem. Dále se z něho bude modernizovat vzdělávání na vysokých a vysokých odborných školách.

V první výzvě, která proběhla od 9. ledna do 31. března 2008, žadatelé předložili 190 projektů za 2,3 miliardy korun. Město podpořilo 61 projektů za 1,6 miliardy korun. Druhá výzva je naplánovaná na listopad letošního roku.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).