Hlavní navigace

Podle Jana Mládka čeká ČR v lepším případě sedm hladových let

Sdílet

Jiří Velinský 22. 10. 2008

Podle Jana Mládka, předsedy družstva pro ekonomická, politická a sociální studia Fontes Rerum, čeká Českou republiku v lepším případě sedm hladových let, v horším velká deprese. Uvedl to Jan Mládek v úterý na semináři s názvem Americká finanční krize a její dopady na Českou republiku.

V případě sedmi hladových let se systém udrží v chodu, dojde k mírnému poklesu, ale žit v tom bude možné. V případě velké deprese si důsledky nechci ani domýšlet, řekl Mládek. Momentálně mi ale připadá pravděpodobnější první varianta, dodal.

Podle Mládka krize do České republiky dorazila již před rokem. Jen ti naivní a krátkozrací se radovali z toho, jak česká koruna posilovala, a neviděli, že je to předzvěst krize. Vláda navíc vůbec existenci finanční krize popírala. Až teď, po prohraných volbách se chystají řešit to, co podle nich vlastně ani nebylo," vysvětluje Mládek.

Podle Mládka čeká Českou republiku i celý svět nová verze tržní ekonomika. Jejími hlavními ukazateli bude více regulace a posílení státu jako regulátora a majitele infrastrukturních odvětví.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).