Praha má nejnižší nezaměstnanost v EU

V Praze je blaze, říká známé přísloví. Alespoň co se údajů o nezaměstnanosti NUTS II, ve kterých statistický úřad Eurostat rozděluje Evropu na takzvané regiony (v Česku území složené z jednoho až tří krajů), to může být pravda.

V Praze totiž na konci roku 2014 byla nejnižší nezaměstnanost v celé EU, společně s bavorským Oberbayernem dosahovala jen 2,5 %. Zajímavé také je, že v roce 2014 také došlo k 0,6procentnímu propadu nezaměstnanosti.

Důvodem podle ekonomů je jak to, že Praha je turistickým centrem celé republiky, zároveň také má nejvyšší podíl vysokoškolsky vzdělaných lidí a kvalifikované pracovní síly. Dominuje také zde sektor služeb, který je na hospodářský propad méně náchylnější než například průmysl.

Region Míra nez. (%)
Praha 2,5
Oberbayern (Německo) 2,5
Tübingen (Německo) 2,6
Oberpfalz (Německo) 2,7
Niederbayern (Německo) 2,8

Zdroj: Eurostat.eu

"Experiment" Opencard vyšel Pražany na téměř 1,8 miliard Kč Klienti Komerční banky mohou využít v rámci Evropy SEPA inkaso        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
27. 4. 2015 15:49 Nový

ono je to hlavne tim

ze v ramci Evropy jsou tu velice nizke platy, takze prave ta koncentrace vysokoskolsky vzdelanych lidi v Praze s kombinaci s jejich nizkou mzdou je ten hlavni duvod.