Hlavní navigace

Klienti Komerční banky mohou využít v rámci Evropy SEPA inkaso

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 4. 2015

Komerční banka ode dneška umožňuje odesílat a přijímat platby prostřednictvím SEPA inkasa z jednoho eurového účtu v rámci Evropy do a ze zemí, které podporují SEPA inkaso.

Zadávat v jedné bance jak odvolatelné spotřebitelské inkaso pro příjemce plateb (platební schéma CORE), tak i neodvolatelné inkaso pro podnikatele (platební schéma B2B) dosud nebylo možné.

V rámci SEPA inkasa je plátcem klient, kterému je na základě došlé výzvy k SEPA inkasu odepsána platba z účtu ve prospěch příjemce. Příjemce musí vyslat příkaz k SEPA inkasu a ve stanovený datum splatnosti a stanovené výši je mu připsána platba. SEPA inkasu musí vždy předcházet dohoda mezi příjemcem a plátcem, které se říká tzv. Mandát. Zde se stanoví podmínky inkasa.

Zadávání příkazů k SEPA inkasu v platebním schématu CORE banka poskytuje pro korporátní a Top korporátní klienty. Platební schéma B2B je určeno také pro podnikatele a malé a střední firmy.

SEPA inkaso je možné na straně plátce využít třeba při splácení hypotéky, platbě telefonním operátorům, úhradě dodavateli či k platbě školného do zahraničí.

SEPA inkaso má formát XML na vstupu i výstupu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).