K cemu je tohle dobre? Pobiram-li duchod 13 tisic + si k tomu jeste vydelavam praci, pak je pro me castka 145 Kc celkem hodne nezajimava. Agenda s tim spojena vsak stat vyjde urcite na nemale penize. Naprosto nechapu takove kroky v dobe, kdy ma kazdy urad setrit i tam, kde to temer nejde.
Tato úprava nebyla dělána pro vás a váš třináctitisícový důchod,ale pro pány poslance,senátory,manažery atd.,kteří berou starobní důchody dvacetpět a víc a stále pracují.Pro ně je již částka zajímavější.A konečně starost o to,zda úřady mají setřit nebo ne,máte v této republice snad jen vy.
Kdo je směšný když spočítá ,že po stanovení starobního důchodu v roce 1991, činí zvýšení od 1.1.2010 činí měsíčně 27 Kč k důchodu cca 12.000 Kč.
Poslanci, MPSV nebo SSZ ? Je toto zvýšení trapné, když za léta 2010 až 2012 vybrala SSZ přes 250.000 Kč v tomto případě a za tuto dobu pojištěnci vyplatí
celých 972 Kč.Kdepak jsou proklamace o spravedlivých výpočtech důchodů ?!
Prosím, může mně nkdo vysvětlit, proč mě, pracujícího důchodce, stát vykořisťuje?
A to tím, že mi nezohledňuje výši výdělku při navyšování důchodu jednou za dva roky, ale přitom ode mne měsíčně vybírá sociální pojištění odpovídající mému výdělku. Ano je to tak nastavenéze zákona, že každý výdělek bude zatížen daní a příspěvkem na sociální a zdravotní pojištění.
Ale tím , že jsem se po dosažení důchodového věku rozešel se sociální pojišťovnou s tím, že jsem splnil za celý život její podmínky a ona mi za to nyní bude vyplácet almužnu, už tedy nejsem účastníkem sociálního pojištění a neměl bych do ní přispívat. Jestliže však tím , že jsem v trvalém pracovním poměru a ze zákona z výdělku platím daně a pojištění , jsem se zase stal úžastníkem pojištění, je nutné, abych měl nejen všechny povinosti, ale i výhody pojištěnců .
Kdybych byl líný důchodce nemusel bych přispívat daněmi do státního rozpočtu a jako státní pojištěnec jsem z nudy mohl chotit po doktorech.
Je mi letos 68 let a tento stát by si mě měl hýčkat a do zaměstnání mě vozit minimálně taxikem.
Děkuji.