Hlavní navigace

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu až 40 tisíc

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 5. 2020

Vláda 7. května 2020 schválila návrh na mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách. Pracovníci, kteří v době epidemie koronaviru pečovali o seniory a zdravotně postižené nakažené nemocí COVID-19, mohou dostat až odměny až 40 tisíc korun za měsíc. Na finanční bonus v řádu desetitisíců by měli mít nárok i lidé pracující v zařízeních, kde se infekce neobjevila. Celkově by se odměny měly týkat až 144 tisíc zaměstnanců v sociálních službách.

Byl nejvyšší čas ocenit nezměrnou vytrvalost zaměstnanců v sociálních službách i finančně, komentovala Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí schválení návrhu.

Peníze dostanou nejen pracovníci v přímé péči, ale také ostatní zaměstnanci sociálních služeb, kteří pomáhali zajistit fungování zařízení, jako jsou kuchaři, uklízeči, nebo údržbáři. Poskytovatelé sociálních služeb budou moci žádat o dotaci a odměny pro své zaměstnance za období od 13. března do 31. května 2020. Bude na ně vyčleněna částka přesahující 5,2 mld. korun. O peníze bude možné žádat nejdříve od 21. května 2020.

Jak se bude odměňovat?

Jak se bude odměňovat?
Přímá péče (pečovatelé) hrubá mzda Ostatní (kuchaři, uklízeči, údržbáři) hrubá mzda
Zařízení s COVID 40 000 Kč/měsíčně 235 Kč/hodina 20 000 Kč/měsíčně 115 Kč/hodina
Zařízení bez COVID 10 000 Kč/měsíčně 59 Kč/hodina 10 000 Kč/měsíčně 59 Kč/hodina

Veškeré informace poskytovatelé sociálních služeb najdou na webu Ministerstva práce a sociálních věcí. Peníze na účtech by měli mít nejpozději do poloviny července tohoto roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).