Hlavní navigace

Práci z domova využívají i lidé ve zdravotnictví a stavebnictví

Veronika Doskočilová

Možnost práce z domova, neboli tzv. home office, se postupem času šíří do dalších odvětví. V současné době využívají tuto možnost hlavně obory, kde se pracuje s informacemi, jako například IT, finanční služby, finanční poradenství či neziskový sektor. Tento trend se ale začíná objevovat i v jiných oblastech. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Microsoft.

Jednou z oblastí, kde se možnost práce v rámci home office objevuje, je veřejný sektor. Podle průzkumu uvedlo 29 % Čechů, že pravidelně pracují z domova. Výjimkou není ani oblast stavebnictví a realit, kde tuto možnost využívá 27 % dotázaných. V dopravě a logistice tato varianta vyhovuje 18 % respondentů a ve farmacii a zdravotnictví ji pak využívá 7 % Čechů.

Rok od roku přibývá lidí, kteří mohou pracovat i mimo kancelář. Je to důsledek jak rozvoje technologií, které umožňují flexibilitu i tam, kde jsme si to dříve neuměli představit, tak měnící se pracovní kultury. Stále více lidí má o flexibilní pracovní styl zájem a stále více manažerů se nebojí vést lidi i na dálku, protože chápou, že lidé mohou být výkonní, i když nesedí u svého stolu v kanceláři. Často i výkonnější, říká Lenka Čábelová, manažerka komunikace společnosti Microsoft.

Kde lidé nejčastěji pracují mimo domov?
Autor: Microsoft

Kde lidé nejčastěji pracují mimo domov?

Pokud lidé využívají home office, nejčastěji pracují přímo z domova. Ve 14 % případů pak Češi pracují tímto způsobem na cestách a ve 24 % ve sdílených kancelářích. Pouze 3 % dotázaných chodí do kaváren či podobných podniků.

Našli jste v článku chybu?