Prací nezbohatnete, myslí si čtenáři serveru Měšec.cz

V článku Jdete s davem nebo necháváte své peníze pracovat pro vás? jsme se vás zeptali, zdali si myslíte, že se prací dá zbohatnout. Dosavadní výsledek je poměrně smutnou zprávou pro všechny zaměstnance. Takřka dvě třetiny dotázaných jsou totiž přesvědčeny, že práce k bohatství nevede. Co si myslíte Vy?

Anketa

Věříte, že se dá zbohatnout prací?

Výpověď v práci? Na pracák se přihlašte ještě letos OSVČ, nepřipravte se v roce 2011 o předčasný starobní důchod        
MoB
MoB (neregistrovaný) ---.cust.warnet.cz
23. 12. 2010 16:12 Nový

Re: Prací nezbohatnete, myslí si čtenáři serveru Měšec.cz

Je to zavádějící formulace - prací jistě ano, ale ne jako zaměstnanec.

Lenoch
Lenoch (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
23. 12. 2010 18:22 Nový

Těžkej úlet

Pokud nejde o chybu ve grafech!? Má vůbec cenu z deseti odpovědí vyvozovat nějaké závěry? Nemá!

Mno...
Mno... (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
24. 12. 2010 13:56 Nový

Zbohatnout jde i praci, ale....

celé vlákno

Je k tomu zapotrebi nekolika faktoru. Predne tedy mit dobre vzdelani a mit slusne misto. Dale, a tato podminka je velmi nemilosrdna, nemit rodinu a nemit deti. Jejich spotreba je obrovska a casto vede spise k propadu zivotni urovne a nekdy tez ke dluhove pasti. A za treti, mit kde rozumne bydlet. Tedy ve svem, v regulaku, malem byte, nebo s rodici a platit najem bud symbolicky a nebo obecne pokud mozno maly. Obecne, cim vic lidi bydli pohromade, tim jsou zivotni naklady mensi. Pak i poctivou praci, usilovnym setrenim a rozumnym investovanim lze dosahnout urciteho majetku. Po takovych padesati letech budete mit majetek tak cca 20 milionu. Ovsem nabizi se zde dost podstatna otazka, proc? Zit bez deti, bez dovolene, porad jenom makat, po vecerech si privydelavat, studovat kurzy, meny, investiovat do nemovitosti, trast se strachem o sve zlate zasoby atd. atd. K cemu je takovy zivot? Aby clovek umrel bohaty? A sam? S podnikanim je to sice lepsi, ale je-li to neco rukodelneho, je to stejna streka. Takze, poctivou praci lze sice v dlouhodobem horizontu zbohatnout, ale je to velmi krusny zivot. Je lepsi bejt politik a nebo aspon tedy zlodej.

V
V (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 12. 2010 15:41 Nový

Re: Zbohatnout jde i praci, ale....

celé vlákno

Kecy. Mám rodinu, koníčky a prací jsem zbohatl do věku 35 let. Stačí být šikovný, snažit se a mít trošku štěstí. Začal jsem s platem 25 tisíc a dalších 7 let mi rost tempem 30% ročně.

Octanboy
Octanboy (neregistrovaný) ---.cablenet.cz
25. 12. 2010 17:25 Nový

Re: Zbohatnout jde i praci, ale....

celé vlákno

Souhlasim s tebou, rodina, stejne jako vydelavani poradnych penez je zivotni styl, musis si zvolit cestu, ktera te naplnuje vic, ta prvni te pripravi o tu druhou a naopak:-) zlata stredni...;-)

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
25. 12. 2010 17:53 Nový

Re: Zbohatnout jde i praci, ale....

celé vlákno

Souhlasím a rozhodně to nepopírám, ale v současné době je to velmi těžké. Zpravidla platí buď a nebo. Buď budeš sám a trochu slušněji se zaopatříš a nebo budeš mít rodinu a pak už povídání o bohatství nemají žadný smysl. Znám bohužel mnoho mladých lidí, co mají rodiny a přestože to nejsou žadní sociálové a naopak slušně vydělávají, stejně musí otáčet každou korunu. Hypoška, dětičky, časem i to zdraví, léky, potraviny, splátky za auťák, dovolená...tahle cesta nevede do Las Vegas.

karel braunhleld
26. 12. 2010 20:09 Nový

prace

zbohatnout se da jedine praci, nic jineho nevytvori pridanou hodnotu. A jsem rad ze 3/4 obyvatel tohle nechapou, to je 3/4 sance pro mne a ostatni kteri pracovat nezapomneli