Hlavní navigace

Práce v Čechách i na Slovensku? Zeptejte se na své nároky od obou států

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 2. 2016

Pojištěnci, kteří pracovali v Čechách i na Slovensku, se mohou dozvědět podrobnosti o svých nárocích na důchod v obou státech na poradenském dni, který proběhne 13. dubna v košické pobočce Sociální pojišťovny (Festivalové náměstí 1, Košice). Pro radu si sem můžete přijít od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Konzultace české i slovenské správy sociálního zabezpečení (ČSSZ a slovenská Sociální pojišťovna) se budou poskytovat bezplatně. Je ale potřeba se předem objednat:

  • na telefonním čísle: + 421 906 173 211 nebo
  • na e-mailové adrese: nikola.sutovska@socpoist.sk.

Nezapomeňte si s sebou přinést občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty. Na jednotlivé konzultace je vyčleněn limit 20 minut. Přednost budou mít objednaní klienti.

Cílem slovensko-českého poradenského dne je poskytnout individuální konzultaci občanům, kteří získali doby důchodového pojištění na území Slovenské i České republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebují atd., popisuje ve zpráva České správy sociálního zabezpečení mluvčí Jana Buraňová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).