Hlavní navigace

Pozor na to, u koho sázíte. Výhra vám nemusí být vyplacena

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 2. 2015

Společnost Lottoland, která provozuje číselnou loterii Eurojackpot, k tomu nemá pro území ČR povolení. Informovalo o tom ministerstvo financí, které tato povolení vydává. 

Společnost Lottoland podle ministerstva nemá povolení k provozu loterie ani v žádném jiném státě, který se jí účastní.

Sázejícím tak nemá kdo zaručit řádný průběh loterie ani poskytnout žádnou záruku, že výhra bude skutečně vyplacena nebo že v případě námitek proběhne řádné reklamační řízení. 

Z webových stránek společnosti Lottoland vyplývá, že společnost nabízí dvě modifikace oproti legálním provozovatelům Eurojackpotu, a to dvojitý jackpot a číselný štít. Vzhledem k jejich povaze a výši možných výher v číselné loterii Eurojackpot, je pravděpodobné, že společnost Lottoland nebude schopna závazky z nich vzniklé plnit, varuje ministerstvo ve své zprávě kde zároveň uvádí, že  společnost Lottoland má sídlo na Gibraltaru. 

Podle loterijního zákona je ale účast na sázkách v zahraničí, při kterých jsou sázky placeny do zahraničí, zakázána. Čeští sázející proto prostřednictvím společnosti Lottoland sázet nesmějí. V případě porušení tohoto zákazu se sázející vystavují možnosti uložení pokuty až do výše 10 000 000 Kč, varuje ministerstvo. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).