Hlavní navigace

Pozor na nákup zlevněných voucherů, mohou být zaplacené kradenou kartou

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 6. 2012

Jak bezpečně utratit peníze ze zneužité platební karty? Objednáte-li zboží z e-shopu, mohou na vás přijít přes adresu, kde si balíček převezmete. Proto pachatelé vymysleli nový způsob, jak peníze ze zneužitých karet utratit.

Server hromadného nakupování Zapakatel.cz upozornil na zvýšený počet pokusů o platbu ukradenými platebními kartami. Nárůst těchto pokusů dosahuje oproti minulému roku desítky až stovky procent. Server proto zvýšil kontrolu všech plateb a spolupracuje také s Policií ČR.

U portálů hromadného nakupování je to zcela nový trend. Za celý loňský rok jsme měli pouze jediný takový případ, uvedla Klára Bitvarová, obchodní ředitelka Zapakatel.cz s tím, že u drtivé většiny případů byli zástupci serveru policií včas upozorněni a voucher stihli stornovat a ochránit tak okradenému alespoň část peněz. 

Letos v březnu se podle statistik serveru například pět zlodějů pokusilo nakoupit vouchery v celkové hodnotě 100 000 Kč. Dříve se pachatelé zaměřovali na zboží, nyní už nakupují za kradené prostředky na kartě i služby (například liposukci či permanentní make-up). Vouchery se pak snaží prodat levněji třetím osobám.

Ty by mohly na nákup doplatit tak, že ačkoli zaplatí podvodníkům levnější cenu za voucher, při snaze o jeho uplatnění zjistí že ten je stornován a jeho uplatnění sledováno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2012 21:41

    MAMBA (neregistrovaný) ---.181.broadband3.iol.cz

    Tak spíš než o ukradené karty se asi bude jednat o zneužití údajů z nich, přičemž držitel má svoji kartu stále u sebe.. Pokud by ale držitelé měli aktivované 3D Secure, nebo vypnutý internet, pachatelé by měli smolíka. Jenže lidé si na takové možnosti vzpomenou, až když je pozdě..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).