Hlavní navigace

Penzijní reformu podporuje většina lidí

Sdílet

Arsen Lazarevič

Podle průzkumu společnosti ING Investment Management považuje 72 % respondentů navrhovanou penzijní reformu za potřebnou. Dále 92,6 % respondentů v produktivním věku považuje zajištění na penzi za rozhodně či spíše důležité.  Na druhé straně však téměř čtvrtina lidí (23 %) neví o tom, že se nějaká reforma připravuje. Podle 69 % respondentů měl o penzijní reformě stát lépe informovat.

Většina průzkumů se doposud zaměřovala na to, zda se lidé do druhého pilíře zapojí, a zda reformě rozumí. My jsme chtěli vědět, jaký je jejich celkový vztah ke spoření na penzi, úloze státu a nutnosti reformy, uvedl ředitel distribuce a marketingu ING Investment Management Miloš Filip.

Že zajištění na penzi dnes považuje za důležité většina lidí nás nepřekvapilo. Že výsledná čísla budou tak vysoká a penzijní reformu označí za důležitou 72 procent dotázaných, ale nečekal nikdo. Moc to nekoresponduje s  hlasy ulice při manifestacích, uvedl. Čtěte také: Důchodový účet míří ke krachu. DPH se bude muset zvýšit na 30 %

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).