Hlavní navigace

Penzijní reformu podporuje většina lidí

Sdílet

Arsen Lazarevič 13. 6. 2012

Podle průzkumu společnosti ING Investment Management považuje 72 % respondentů navrhovanou penzijní reformu za potřebnou. Dále 92,6 % respondentů v produktivním věku považuje zajištění na penzi za rozhodně či spíše důležité.  Na druhé straně však téměř čtvrtina lidí (23 %) neví o tom, že se nějaká reforma připravuje. Podle 69 % respondentů měl o penzijní reformě stát lépe informovat.

Většina průzkumů se doposud zaměřovala na to, zda se lidé do druhého pilíře zapojí, a zda reformě rozumí. My jsme chtěli vědět, jaký je jejich celkový vztah ke spoření na penzi, úloze státu a nutnosti reformy, uvedl ředitel distribuce a marketingu ING Investment Management Miloš Filip.

Že zajištění na penzi dnes považuje za důležité většina lidí nás nepřekvapilo. Že výsledná čísla budou tak vysoká a penzijní reformu označí za důležitou 72 procent dotázaných, ale nečekal nikdo. Moc to nekoresponduje s  hlasy ulice při manifestacích, uvedl. Čtěte také: Důchodový účet míří ke krachu. DPH se bude muset zvýšit na 30 %

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 6. 2012 18:36

  petr (neregistrovaný) ---.imc.cas.cz

  Navrhovanou penzijní reformu považuji za škodlivou pro občany a rozhodně ji nepodporuji.
  Hlavně pak za zbytečné považuji průzkumy uvedené společnosti ,které jsou jistě dobře zaplacené z našich daní.

 • 13. 6. 2012 19:01

  MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---

  Asi patříš mezi těch pět procent lidí, co o ní vědí a nepodporují :) Ale vážně, penzijní reforma je samozřejmě potřebná, můžeme se bavit o konkrétním provedení, ale řekl bych, že nic lepšího než co se připravuje na stole jaksi není.

 • 14. 6. 2012 16:39

  No (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

  Penzijní reforma v podání pravice je kontraproduktívní, protože snižuje přiznávané důchody zejména u nízkopříjmové skupiny pracujících. Výsledek bude rostoucí chudoba stále se zvětšující skupiny starých osob, zejména žen.
  A všechny diskuse jsou zbytečné, skutečný život a jednoduché výpočty to jednoznačně potvrzují. Stačí si dosadit konkrétní čísla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).