Spočítejte si...

Zavřít

Pozor na elektronické cigarety, můžou způsobovat rakovinu

Řada lidí kvůli údajným zdravotním benefitům, ale i finančním úsporám, přecházela na elektronické cigarety. Podle odborníků je však ve výparech elektronických cigaret značné množství rakovinotvorných molekul. Tato informace se objevila v nejnovějším vydání francouzského časopisu 60 millions de consommateurs, který se zaměřuje na ochranu spotřebitelů.

Elektronické cigarety zdaleka nejsou tak neškodnými pomůckami, jak tvrdí výrobci, a mohou vylučovat potenciálně karcinogenní látky. Není to důvod k jejich zákazu, ale k jejich lepší kontrole, řekl šéfredaktor listu francouzského státního ústavu spotřeby INC Thomas Laurenceau. Důkladnější kontrolu těchto výrobků by také chtěla přední česká odbornice na léčbu závislosti na tabáku Eva Králíková.

Některé elektronické cigarety mají podle časopisu dokonce vyšší množství jedovatých látek, než u normálních cigaret a to nejspíše z důvodu rychlého ohřevu. U jiných elektronických cigaret se zase objevily nežádoucí kovy a antimon. Pravděpodobně většina náplní elektronických cigaret zdraví neškodí, ale my to nevíme, protože nepodléhají žádné registraci ani regulaci, řekla lékařka ČTK.

Pozor na nekalé praktiky zprostředkovatelů finančních produktů Pozor na předváděcí akce        
Lukáš Blecha aura:51

Hmmm

To by nikdo opravdu neřekl, když dochází k inhalaci mnoha lepidel a nikotinu... Kuřák bude pro mě vždy hlupákem.

Kiksfix
Kiksfix (neregistrovaný) ---.starhill.org
28. 8. 2013 0:09 Nový

Lež lež

Nechť autor tohoto blábolu předloží studii, které karcenogeny a v jakém množství elektrické cigarety produkují. Jen blábolí že mohou ! způsobovat rakovinu. Jde jen a jen o peníze, protože s rozšířením el cigaret klesají zisky tabákovým gigantům a potažmo farmaceutům, protože elektrické cigarety nejsou ani zdaleka tak škodlivé jako klasické.

Karol
Karol (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 8. 2013 11:34 Nový

lži vs pravda

Kdo dostal zaplaceno, aby tohle někdo napsal? Od koho, je vcelku jasné... Dnes už může napsat cokoliv aniž by musel doložit, jak ke svým závěrům došel. :D

Mikky
Mikky (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
14. 1. 2017 15:05 Nový

Lžou

Jasný, nechtějí přijít o své kuřáky závislé na nikotinu - jen z toho má stát prachy... když budou lidi kouřiti "zdravěji" elektronicky, tak z toho nemají ani floka - teda nepočítám daně, ale proti tabákovým výrobkům to je almužna, co o ni z toho mají.. a jen se ohánějí lživými články a levelí internet... Já věřím, že to je nějak takto: http://www.gallagher.cz/magazin/e-cigarety-a-zdravi/ a všeho s mírou, protože občas je dobré seknout i s ecigaretou:
http://www.gallagher.cz/magazin/e-cigareta-a-zdravi-pri-jakych-komplikacich-radeji-nevapovat/