Spočítejte si...

Zavřít

Pozor na bezklíčové otevírání aut, hrozí odcizení celého auta

Bezklíčkové otevírání a startování auta může být velmi nebezpečné. Zloději totiž mají technologii, která jim umožňuje, aby bez jakýchkoliv stop otevřeli a nastartovali vůz. Informovala o tom společnost Cebia, která se zabývá prověřováním původu vozidel.

Podle našeho odhadu se na českých silnicích pohybuje přes 150 000 vozidel vybavených bezklíčkovým otevíráním dveří a startováním vozu. Majitelé netuší, jak snadné je odcizení jejich vozidla, uvedl ředitel Cebia Martin Pajer.

Postup krádeže je takový, že jeden zloděj se speciální čtečkou se dostane do blízkosti majitele vozu a jeho komplic s přijímačem signálu do blízkosti auta. Technologie Q-key umožní zlodějům prodloužení signálu vysílaného klíčem až o 400 metrů. Zloděj poté otevře pohodlně auto a stiskem startovacího tlačítka na palubní desce ho nastartuje a odjede. Jedinou obranou je kvalitní zabezpečení vozidla, nejlépe kombinaci více forem, dodal Pajer.

Plyn by mohl zlevnit o několik stovek Z elektrospotřebičů zmizí recyklační příspěvěk        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
2. 8. 2013 22:45 Nový

Hm...

Mám bezklíčkový systém a jeho dosah je v perimetru kolem dveří a zadních dveří tak cca jeden a půl metru. V této zóně nikdy není nikdo navíc kromě mě. Vůbec dbám na to, aby kolem mého auta když parkuji nebo odjíždím nikdo nebyl. Odchytit signály dálkáče je věc jiná, ale když používám právě ten bezklíčkový systém, nepoužívám dálkové ovládání. Člověk musí být trochu opatrný a dbát na všechno. Samozřejmě taky neparkuji nikde v podezřelých lokalitách.

Lukáš Blecha aura:51

Nesmysl

Tohle je blábol. Fungovalo by to na prvních verzích bezdrátového centrálu z 90. let. Nascanovat moderní kód Mercedesu není jen tak.