Spočítejte si...

Zavřít

Povinné ručení výrazně zdražilo

Podle serveru Česképojištění.cz zdražilo povinné ručení v průměru o 25 %. Nejvíce si připlatí starší řidiči s malým vozem – v tomto segmentu narostly ceny průměrně o 34 %. Oproti tomu mladší řidiči se slabším vozem v menších vesnicích mohou na povinném ručení ušetřit 3 %.

Povinné ručení se pojišťovnám přestává vyplácet, hradí skrze něj více peněz, než vyberou na pojistném, uvedl ředitel portálu Pavel Ronovský. Potvrzují to také údaje České asociace pojišťoven, podle které se na celkovém pojistném plnění ze strany pojišťoven vyplatilo loni o 1 % více, než se vybralo na pojistném. Není proto divu, že pojišťovny povinné ručení zdražují, k dalšímu navýšení pak dojde pravděpodobně v lednu. Ještě významnější růst cen očekáváme u připojištění, kde rozdíl mezi vybraným pojistným a vyplaceným pojistným plněním daleko vyšší, dodal Ronovský.

Hlasujte pro svůj oblíbený internetový projekt v anketě Křišťálová Lupa 2012 Citibank plánuje odstávku systémů. Plánované výběry a transakce proveďte s předstihem        
Bob
Bob (neregistrovaný) 194.228.216.---
18. 10. 2012 11:44 Nový

moc tomu nerozumím

a zajímalo by mě kde je pravda. Ale našel jsem udaj http://www.youtube.com/watch?v=PiGmAIA76EM

ze za rok 2011 vybrali 20 miliard a vyplatily 10 milard tak at jde nekdo doprdele