Spočítejte si...

Zavřít

Používáte online platby? Pak patříte k menšině

Nejběžnějšími formami plateb na internetu je dobírka, hotovostní platba a platba bankovním převodem. Moderní online platby, které jsou nejvyužívanější v západní Evropě, se v Čechách zatím příliš neujaly. Vyplývá to z průzkumu nákupní galerie Aukro.cz. 

Nakupování na internetu zná podle průzkumu ze zkušenosti více než 90 % Čechů, ale s online obchodováním má zkušenost jen 48 % respondentů. Nakupující využívají k platbám především dobírku a platbu bankovním převodem. Rychlejší platební kanály, jako je například platební karta nebo elektronická peněženka využilo někdy 55 % nakupujících. V západních státech je situace opačná, platbám na internetu dominují právě online platby, které využívá až 90 % nakupujících, uvedl Gabriel Kalapoš, manažer platebních systémů Aukro.cz s tím, že čeští uživatelé internetu se online nakupování sice nebojí, ale používají k němu zastaralé platební metody.

V prodejnách Lidl koupíte síťové jízdenky na vlak za 199 Kč Datové schránky slaví první narozeniny. Co bylo a co bude?        
markot
markot (neregistrovaný) ---.122.broadband6.iol.cz
2. 11. 2010 0:39 Nový

Akceptace karet

celé vlákno

Těžko u nás budeme mít 90% online nákupů placených kartami, když většina e-shopů karty vůbec nebere. Když můžu, tak kartou platím, přesto to je pouze tak 10-20% mých online nákupů a zbytek jsem donucen platit převodem nebo dobírkou, protože jinou metodu zvolený obchodník nepodporuje. Maximálně obchodníci podporují ještě nějaké platební tlačítka konkrétní banky, což ale je vlastně taky převod, jen předvyplněný automaticky - a pokud má zákazník účet u jiné banky, tak mu je taková metoda k ničemu.

novaak
novaak (neregistrovaný) 77.78.70.---
2. 11. 2010 4:32 Nový

Re: Akceptace karet

celé vlákno

Naprosto souhlasím. Také bych raději platil "v onlajnu". K tomu by ale museli být pružnější nejen obchodníci, u nichž ve většině případů taková možnost nepadá vůbec v úvahu, jednak i banky. Mám např. jednu kreditní kartu, s níž, pokud bych chtěl platit na netu, musím před jejím použitím telefonicky kontaktovat banku. Zde mi operátor dá na základě mnou uvedených identifikačních údajů jednorázový kód, který k platbě použiju. To považuji za docela kostrbaté, tudíž jsem tuto možnost ještě nepoužil. Mám i službu PaySec, který však využívám pouze na Aukru k placení poplatků, neboť jinde jsem na její akceptaci ještě nenarazil. Takže bych nevyužívání těchto platebních metod rozhodně nesváděl jen na zákazníky.