Potvrzeno. Cena pohonných hmot stagnuje

Předpověď analytiků z minulého týdne se potvrdila, cena pohonných hmot po čtyřtýdenním růstu mírně klesla, spíše stagnovala. Cena benzinu klesla o 2 haléře na průměrných 31,30 Kč/litr, průměrná cena nafty zlevnila o 7 haléřů na 29,41 Kč/litr. Vyplývá to ze včerejších údajů kartové společnosti CCS. Cenová stagnace platí i pro nejpoužívanější alternativní palivo. Průměrná cena LPG podle údajů Českého statistického úřadu klesla o jediný halíř na 14,65 Kč/litr.

Nejvíc peněz za litr pohonných hmot utratí řidiči na Vysočině. Benzin zde stojí průměrně 31,71 Kč, nafta 29,96. Nejlevnější je naopak Jihočeský kraj – benzin 30,84 Kč, nafta 28,98 Kč.

V následujících dnech by ceny měly nadále stát na místě. V průběhu následujících dní by měla cena pohonných hmot u čerpacích stanic stagnovat, v horším případě by se mohly i nepatrně zvýšit. Ceny ropy na světových trzích se totiž v uplynulém týdnu přestaly zvyšovat. Na druhé straně však v minulém týdnu oslaboval kurz koruny k dolaru, což prodražuje nákupy ropy a pohonných hmot ze zahraničí českým obchodníkům, říká analytik společnosti PETROLmedia Michal Roškanin.


Chcete si uplatnit daňovou slevu na manželku? Mateřská je příjmem Nejbezpečnější platební karty pro platby na internetu mají jen dvě finanční instituce