Hlavní navigace

Potvrzeno. Cena pohonných hmot stagnuje

Sdílet

Jiří Hovorka 30. 3. 2010

Předpověď analytiků z minulého týdne se potvrdila, cena pohonných hmot po čtyřtýdenním růstu mírně klesla, spíše stagnovala. Cena benzinu klesla o 2 haléře na průměrných 31,30 Kč/litr, průměrná cena nafty zlevnila o 7 haléřů na 29,41 Kč/litr. Vyplývá to ze včerejších údajů kartové společnosti CCS. Cenová stagnace platí i pro nejpoužívanější alternativní palivo. Průměrná cena LPG podle údajů Českého statistického úřadu klesla o jediný halíř na 14,65 Kč/litr.

Nejvíc peněz za litr pohonných hmot utratí řidiči na Vysočině. Benzin zde stojí průměrně 31,71 Kč, nafta 29,96. Nejlevnější je naopak Jihočeský kraj – benzin 30,84 Kč, nafta 28,98 Kč.

V následujících dnech by ceny měly nadále stát na místě. V průběhu následujících dní by měla cena pohonných hmot u čerpacích stanic stagnovat, v horším případě by se mohly i nepatrně zvýšit. Ceny ropy na světových trzích se totiž v uplynulém týdnu přestaly zvyšovat. Na druhé straně však v minulém týdnu oslaboval kurz koruny k dolaru, což prodražuje nákupy ropy a pohonných hmot ze zahraničí českým obchodníkům, říká analytik společnosti PETROLmedia Michal Roškanin.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).