Spočítejte si...

Zavřít

Nejbezpečnější platební karty pro platby na internetu mají jen dvě finanční instituce

Pokud chcete platit na internetu kartou a nemít strach z neautorizovaných transakcí, pouze dva vydavatelé karet umožňují detailně nastavit nebo zajistit své platební karty pro rizikovější platby.

Prvním je Cetelem se svou virtuální kartou. Virtuální karta je napojena na účet „plastové“ kreditní karty Cetelem a je obecně nejbezpečnější platební kartou na českém trhu pro placení na internetu. Při každé transakci je potřeba přesně zadat částku platby včetně měny, a poté vám SMSkou  přijdou jednorázové unikátní údaje pro platbu s omezenou dobou platnosti. Tím je možné kartu používat i na rizikových internetových stránkách, protože správné údaje pro platbu znáte jen vy, chybně zadaný údaj platbu nepovolí a při více nesprávných pokusech se karta automaticky zablokuje.

Virtuální kartu Cetelem je možné již zhruba týden používat i pro placení na platebním portále PayPal.com, což do té doby Cetelem neumožňoval. Vydavatel karty používání služby PayPal spustil v klientské aplikaci na internetových stránkách. Pokud máte kreditní kartu Cetelem, k aktivaci služby PayPal je potřeba aktivovat internetové klientské rozhraní a v něm virtuální kartu pro placení na internetu. Samotná aktivace služby včetně propojení s účtem PayPal nezabere více jak 5 minut a obratem je možné platit.

Virtuální karta Cetelem vám navíc sama nahlásí, kdy a kde byl provedený neúspěšný pokus o platbu kartou, tj. nevidíte jen blokace nebo dokonce až zaúčtování transakce.

V pořadí druhými nejbezpečnějšími platebními kartami pro platby na internetu jsou debetníkreditní karty mBank, které vynikají excelentními možnostmi online nastavení limitů. Bezprostředně před platbou a po platbě lze zadarmo zablokovat transakce na internetu nebo obecně bez přítomnosti karty a libovolně nastavovat limity od nuly do výše zůstatku na účtu.

Podobně i karty mBank samy nahlásí neautorizovaný pokus o platbu, takže lze mít velmi detailní přehled, kde a kdy se někdo pokoušel vaší kartou neúspěšně zaplatit.

Platit na internetu lze i kartami ostatních českých vydavatelů karet, ale ty buď nemají žádné zabezpečení proti neoprávněnému použití karty, nebo jde jen o základní volitelnou možnost platby na internetu obecně povolit či zablokovat bez dalších bezpečnostních nastavení.

Potvrzeno. Cena pohonných hmot stagnuje Ministerstvo financí opět zavedlo povinnost platit zálohy na daň z příjmů        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
30. 3. 2010 13:55 Nový

A co zamykani karty u RB, to se tu neobjevi?

nastavovani limitu u mbank je sice pekne, ovsem nastavovani dle potreby jaksi vyzaduje mobilni pristup k internetu, coz nemusi byt vzdy zrovna prakticke, ze. Informaci o neautorizovanem pokusu o platbu dostanete jednou denne mailem, coz je otazka zda je to jeste neco platne. Pripadne si muzete platit sms push (ano, i u mBank se plati) ale budete platit i za informace o uspesnem pokusu.

Saman
Saman (neregistrovaný) ---.systinet.com
30. 3. 2010 14:03 Nový

A co Internetova karta u eKonta?

celé vlákno

Uz z dob eBanky mam rize internetovou MC (virtualni) platebni kartu. Moznost zmenit limit samozrejme je, navic je zde moznost zamykani (obe moznosti jsou dostupne u vsech typu karet). Standardne mam kartu zamcenou, pred transkaci ji odemknu a ona se pak sama zamkne. Mensi nevyhoda je, ze zmena limitu i odemykani je placene. Zamknuti je zadarmo.

Dalibor Z. Chvátal aura:94
30. 3. 2010 16:21 Nový

Re: A co Internetova karta u eKonta?

celé vlákno

RB se objeví ve článku, ne ve zprávičce :) Zamykání karty je hodně zjednodušené řešení, ale zaplaťpánbu za něj. Jenže třeba takové kreditky RB jsou odemktnuté na jakékoli transakce a neuděláte s tím nic…