Hlavní navigace

Pošta bude nabírat. Možná máte šanci

Sdílet

Arsen Lazarevič 23. 5. 2014

Pošta dále centralizuje své doručovatelské služby. Místo 500 menších distribučních míst se vytvoří 65 velkých dep. Někteří doručovatelé však nenajdou práci v místě bydliště a možná poštu opustí. Je pravděpodobné, že někteří zaměstnanci radši budou hledat práci v místě bydliště a sami z pošty odejdou. I když se jim snažíme nabídnout jinou práci, zaškolený pracovník má prostě svoji cenu, občas se pro odchod rozhodnou. Tyto zaměstnance je pak zapotřebí nahradit, uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Pošta by tak podle odhadů mohla v dohledné době potřebovat 200 až 300 nových lidí. Na konci roku zaměstnávala pošta přibližně 32 390 lidí a byla tak největším zaměstnavatel v naší zemi. Čtěte také: Na návštěvě u České pošty. Miliony balíků nejen z Číny (GALERIE+VIDEO) Více na: 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 5. 2014 12:31

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  shanim praci uz 4 mesice a nikde nic. Pocitam, ze tech 25-30 by mohli dat ne? Nema nekdo zkusenost?

 • 23. 5. 2014 17:50

  lili (neregistrovaný) ---.ujezd.net

  Na tento článek jste nemusel nikdo čekat. Pokud si zadáte stránky České pošty - volná místa, vyjede již dnes velká nabídka volných míst. Od pozic na přepážkách, doručovatelů, řidičů, produktových specialistů, roznosu novin nebo propagačního materiálu /někde je roznos oddělen od listovního doruč./, případně vyšších pozic na vedoucí místa. Otázka je, zda-li to jsou a budou hlavní pracovní poměry na dobu neurčitou. Nyní je praxe ve firmách taková, že se jim vyplatí spíše různé dohody, nebo nabírají důchodce, případně je pracovní poměr na dobu určitou. Samozřejmě ty dohody nejsou nijak zvlášť výhodné. Myslím, že kdo je mladý, velmi rychlý, rychle si pamatuje velké množství informací, umí na PC, chce pracovat s lidmi, a v případě doručování má dobrou kondičku tak práci najde. U doručovatelů je ale tolik práce /klasická pošta + letáky/, že se to nedá v normální pracovní době stihnout, neřku-li vše pobrat na jednu cestu.

 • 23. 5. 2014 17:55

  lili (neregistrovaný) ---.ujezd.net

  Záleží, jaké máte vzdělání, co umíte. Ve vyšších funkcích tento plat je možný. Budete-li schopný a každý den založíte několik produktů, tak k základnímu platu dostáváte odměny za sjednané účty, pojištění, spoření, kontokorenty apod.

 • 23. 5. 2014 20:15

  w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Do té otrokářské organizace se tak někdo pohrne...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).