Hlavní navigace

Poslední týden na zaplacení daně z nemovitosti

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 5. 2010

Daň z nemovitosti se platí každoročně do konce května. To platí stoprocentně v případě, že její výše nepřesahuje 5000 Kč. Pokud je vyšší, pak částku můžete rozdělit na dvě stejné poloviny a jednu uhradit do konce května, druhou pak do konce listopadu. Daň z nemovitosti se neplatí stejně jako např. daň z příjmů za minulý rok, ale dopředu. Nyní se tedy již platí daň za rok 2010.

Pokud si v průběhu roku pořídíte nemovitost, budete se k dani z nemovitosti hlásit až během ledna roku 2011. Přiznání se podává, kromě speciálních případů, pouze jednou. Více: Daň z nemovitosti 2010: Víme, jak na ni

Při placení nezapomeňte na to, že za den platby se již nepovažuje den odeslání peněz z vašeho účtu, ale stejně jako v soukromé sféře den připsání na účet příjemce. Proto nenechte placení na poslední květnový den. Jednotlivé finanční úřady mají svá vlastní čísla účtu u České národní banky. Ty, spolu s variabilním symbolem, zjistíte nejlépe ze složenky, kterou finanční úřady v předchozích týdnech posílaly.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).