Polovina lidí s nadprůměrným platem ho považuje za nízký

Téměř polovině lidí (43 %), kteří pobírají staticky nadprůměrný plat v rozmezí 25 001 až 30 000, připadá jejich příjem podprůměrný. Ve svém průzkumu, na který upozornil portál E15, to zjistila agentura STEM/MARK. Průměrný plat v České republice přitom ve třetím čtvrtletí roku 2013 činil 24 836 Kč. Ale jak známo, medián, tedy skutečný platový střed, je ještě o poznání nižší. Průměrný plat totiž ženou výše manažerské platy. 

Češi příliš nepočítají ani s tím, že by jim plat v letošním roce výrazně rostl. S tím, že se nezmění, počítá 49 % dotázaných. Citelnější změnu k lepšímu očekává pouze 5 % lidí.

Jak na daň z nemovitosti nebo na daň z příjmů? Ministr financí USA vyhrožoval ratingové agentuře odvetou za snížení ratingu        
anonym
anonym (neregistrovaný) ---.205.broadband2.iol.cz
24. 1. 2014 0:09 Nový

Re: Polovina lidí s nadprůměrným platem ho považuje za nízký

celé vlákno

Tak konkrétně v Praze je tento plat podprůměrný (pražský průměr je někde těsně přes 30 tis.). Takže by asi neškodilo blíže to rozebrat. Jestli se totiž opravdu drtivá většina respondentů s touto odpovědí nerekrutovala právě z Prahy.

polovina lidi hmmmm
polovina lidi hmmmm (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
24. 1. 2014 10:28 Nový

Re: Polovina lidí s nadprůměrným platem ho považuje za nízký

celé vlákno

Asi jako vyzkum pana Jakoubka (hral ho Steindler)... "Vetsina lidi jiz vi co by chtela v zivote dosahnout, existuje vsak nejmene 50% tech, kteri zatim nevedi" ... Dekujeme panu Jakoubkovi za jiste velice hodnotny prispevek.

Myslim, ze clanek polovina lidi s nadprumernym prijmem ho povazuje za nikzky a polovina ho povazuje za normalni ci vysoky je take majstrstyk