Hlavní navigace

Polovina Čechů pravidelně modernizuje kuchyň. Většinou ale vaří ženy

Sdílet

Více než polovina Čechů pravidelně investuje do modernizace a vylepšení své kuchyně. Ve většině případů jsou tyto úpravy nad rámec nezbytné obnovy vybavení. Vyplynulo to z průzkumu agentury IPSOS pro Stavební spořitelnu České spořitelny. V rámci modernizace se lidé soustředí zejména na lepší kvalitu a větší funkčnost vybavení. Nákupem nových spotřebičů si ale chtějí udělat i radost. 

Ve většině případů pak v domácnosti vaří žena.

Kdo u vás doma častěji vaří?
Autor: Stavební spořitelna České spořitelny, IPSOS Instant Research

Kdo u vás doma častěji vaří?

Pouze ve 4,6 % domácností vaří výhradně muž a v 5,4 % domácností vaří častěji muž než žena. Převládá tak tradiční model, kdy příprava jídla závisí na ženě. V 16 % případů se pak partneři střídají.

Podle průzkumu nemá věk lidí velký vliv na to, zda vaří častěji muž či žena. Podíl mužských domácích kuchařů je velmi podobný napříč generacemi. Vliv má však region. Například v Praze vaří častěji 14 % mužů než žen, a ve 20 % domácností se u vaření partneři pravidelně střídají. V Libereckém kraji dokonce muži vaří častěji než ženy v 18 % domácností, a v 17 % se střídají. Naopak v Jihomoravském kraji muže v kuchyni při přípravě jídla téměř nepotkáte – častěji, než ženy vaří jen 4 % z nich.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).