Hlavní navigace

Policie obvinila 17 manažerů WPB Capital

Sdílet

David Sillmen 25. 6. 2014

Představitelé záložny WPB Capital, které Česká národní banka včera odňala licenci, páchali podle policie trestnou činnost. Podobný závěr ostatně vyplývá z důvodové zprávy ČNB k odebrání licence.

Kriminalisté v minulých dnech obvinili celkem 17 osob ze statutárních orgánů této společnosti, a to pro porušení předpisů a pravidel hospodářské soutěže, potvrdil České televizi mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 6. 2014 21:19

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Až bude z čeho :-) Přísnost na podvodníky a péče o vývoj měny jsou naopak důvodem pro pochvalu.

 • 25. 6. 2014 21:35

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Ty musíš být fakt troll nebo absolutní trotl, jiné vysvětlení není.:)

  Znehodnocování měny ve prospěch konkrétních lidí a neprospěch všeho obyvatelstva považuješ za péči o vývoj měny? A proč se jejich přísnost na podvodníky nevztahuje na ně samé, když jsou sami daleko většími podvodníky?

  Ah, pardon, já zapomněl. Kampeličky nepodváděly, musely být jenom zlikvidovány, aby se nepletly do cílů ČNB. A v ČNB se dělají podvody za miliardy, ty nikdy nejsou potrestány. Už konečně přiznáš, pro jakou banku pracuješ? Ať víme, kde se dějí zrovna takové podvody, když je tak hájíš. Už to konečně přiznej, máš-li odvahu, nebo řekni jako chlap, že se prostě bojíš a odvahu nemáš.

 • 25. 6. 2014 23:18

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Spíš by mě zajímalo, proč tu trolluješ ty... Neprve jsem si myslel, že to jsou prostě jen úlety nějakého pitomce, co si přečte kospirační teorii a je mu všechno jasné a zatrolluje finanční fóra nesmyslnými kecy... Teď už se mě to nechce věřit. Tak umanulý blbec prostě nemůže existovat. Si děláš prdel a bavíš se, jak ti to ostatní žerou, viď?

  Jen pro pořádek fakta, pokud by tě nedejbože někdo vzal omylem vážně: znehodnocování se nedělo ve prospěch konkrétních lidí, neexistuje o tom jediný důkaz. V ČNB se nedějí podvody za miliardy, neexistuje o tom jediný důkaz. Dvě kampeličky, kterým byla odebrána licence podváděly, dost důkazy o tom shromáždila ČNB i na ní nezávislá policie.

 • 26. 6. 2014 13:30

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Jen pro pořádek a fakta tak, jak je vidí normální člověk, ne bankéř, který není schopný se podepsat:

  Devalvace se děla ve prospěch Kellnera, který pár dnů po ní kupoval Telefóniku za nějakých více než 50 miliard Kč (2 miliardy EUR). ČNB znehodnotila měnu o 10%. Kellner směnil 2 miliardy EUR (nákup byl dle slov jeho firmy prováděn v českých korunách), tudíž nedostal 50 miliard, ale 55 miliard. Vyděláno 5 miliard korun jedním vrzem. Náhoda? Samozřejmě... Jasný důkaz o zkorumpovanosti ČNB a že devalvace byla na objednávku. Na kolik si Singeřík přišel, půl miliardy, miliardu?

  To samo o sobě taky odpovídá na důkaz o tom, že ČNB podvádí. Postup s WPB je druhý jednoznačný důkaz, že ČNB jedná zcela ilegálně.

  A teď kampeličky: důkazy proti kampeličkám shromážděné institucí, která si vzala do hlavy, že zničí sektor kampeliček. Už konečně vidíš svou debilitu?;) Až budu mít neomezenou moc, nulovou odpovědnost a řeknu si, že tě zlikviduju, taky si najdu důkazů, kolik chci, a nikdo mi nikdy nedokáže, že jsem si to nevykonstruoval.

  Tak už konečně přiznej, pro kterou banku pracuješ, aby všichni věděl, jak dementní pracovníci v té bance jsou a obloukem se jí vyhli.:) Ale musím ti uznat jedno: někoho tak zbabělého a podělaného strachy z toho, že by uvedl své jméno a postavil se za svá slova, jsem ještě neviděl.

 • 26. 6. 2014 7:41

  Norin (neregistrovaný) 141.170.139.---

  Ano v ČNB se nedějí podvody za miliardy, ale za Bilióny.
  Občas nakupuji v Polsku a cítím se okraden- je tam nějak o 7% dráž
  Před týdnem jsem byl na Slovensku a cítím se okraden i tam je dráž než bylo . Jedu v červenci do Bulharska a opět se cítím , že jsem okraden poifidérní institucí zvanou ČNB, ketrá běžné občany naší země okradla ať tomu říká jak chce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).