Hlavní navigace

Pokud Češi způsobí někomu škodu, nejčastěji ji uhradí ze svého. Někdo ji ale zamlčí

Sdílet

Téměř každý druhý dospělý člověk (47 %) už někdy ve svém životě řešil škodu, kterou buď způsobil on, nebo někdo z rodiny někomu jinému. Pojištění odpovědnosti má ale dle průzkumu sjednáno jen 30 % lidí. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura Ipsos pro Českou asociaci pojišťoven.

Nejčastěji šlo o škody, které souvisely s provozem domácnosti. S vytopením sousedů či poškozením majetku má zkušenost 30 % Čechů. 30 % respondentů už také někdy muselo řešit škodu, kterou způsobilo jejich dítě. Dalších 17 % dotázaných se potýkalo s tím, že škodu způsobilo jejich zvíře. Neobvyklé ale nejsou ani škody způsobené při rekreaci a sportu.

Jakým způsobem byste řešili škodu způsobenou někomu jinému?
Autor: Česká asociace pojišťoven

Jakým způsobem byste řešili škodu způsobenou někomu jinému?

Pokud už k takové události dojde, tak 40 % Čechů zaplatí škodu ze svého. Dalších 14 % se snaží domluvit s poškozeným a v ideálním případě nic neplatit. Pouze 1 % respondentů přiznalo, že škodu zamlčí a nepřizná se.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 11. 2016 11:50

    Ramesse II. (neregistrovaný) ---.suptel.cz

    Jestli to není tím, že pojišťovny plnění automaticky zamítají, takže lidé ani škodu nezkoušejí uplatňovat. Typycky vytopení bytu prasklou hadičkou - pojišťovna plnění odmítne, protože za škodu může nějaké dítě někde v Indii, které blbě vyrobilo hadičku pro firmu v Číně, tu dovezla firma z Polska a dodala jí do českého hobbymarketu.
    Takže pojišťovna nic neuhradí, výrobce a dovozce je de facto neexistující (identifikuje je pár čínských znaků a polských adres na před rokem vyhozeném obalu) - nezbývá než škodu zaplatit ze svého nebo to okecat, případně popřít :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).