Hlavní navigace

Pojišťovnám se nelíbí proplácení škod na čelním skle

Sdílet

Redakce 12. 11. 2007

Škody na čelním skle možná v následujících letech nebudou hrazeny z povinného ručení, ale bude je nutné zvlášť připojistit. Shodli se na tom zástupci pojišťoven na setkání s novináři, které minulý čtvrtek uspořádala společnost Top-Pojištění.cz. Škody na čelním skle tvoří zhruba jednu třetinu škod a mezi zásadní problémy patří obtížné dokazování, že jde skutečně o škodu a ne o pojistný podvod.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2007 13:36

  P.C. (neregistrovaný)
  Nebo, že by 50% rozdíl mezi cenou za výměnu předního skla při úhradě v hotovosti a při úhradě pojišťovnou byl jen náhodný?
 • 12. 11. 2007 13:43

  Patrik (neregistrovaný)
  Nechápu to. Měnil jsem sklo jednou - likvidátor na mě koukal jak na podvodníka. Tak jsem mu naznačil, že když to nesepíše on, tak že půjdeme za ředitelem pobočky, když je tak dementní a nedokáže rozeznat samovolně prasklé sklo. Vše pak šlo jako po másle - nabídl mi i servis kde mi to "opraví". Chápete kde je problém? Já ano. Tak ať mne ne****.
 • 26. 11. 2007 8:58

  anonymní
  A opět o nás bez nás! Stačí, že vám u nehody nezaplatí poškozené pneu. A nyní i tohle.
  Navrhuji pojišťovnám, aby si motoristé museli ještě extra pojistit metalízu oproti normálnímu laku a nebo vůbec platit jen tu nejstandardnější výbavu odvozenou od základní výstroje Škodovky. Tzn. "luxusní" bezpečností výbavu airbagy, ABS, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, ostřikovače světlometů atd. z pojištění nehradit a nebo si na škody uzavřít další komerční pojištění.
  Asi tak jako ve zdravotnictví za minulého režimu běžné zdravotnické úkony nechtějí nyní ze zdravotního pojištzění hradit - je to považováno za "luxus".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).