Hlavní navigace

Pojišťovna VZP nabízí nové pojištění pro práci během home office

Sdílet

Lenka Kašparová 27. 11. 2020

Pojišťovna VZP (PVZP) začala prodávat tři nové pojištění, která lze využít ke krytí rizik práce zaměstnanců pracujících na home office. Jde o úrazové pojištění zaměstnanců, pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli a kombinované pojištění domácnosti a odpovědnosti. U kombinovaného pojištění domácnosti a odpovědnosti PVZP nabízí až do 31. 1. 2021 slevu 50 %.

Pracovní úkoly a péče o rodinu a domácnost teď často nejsou oddělené, ale slévají se dohromady. Pro zaměstnance pracující z domova je to náročné na soustředění, snadno se stane chyba, která se může prodražit. Proto přicházíme s limitovanou nabídkou výhodnějšího pojistného, vysvětluje Dominika Šmídová, oblastní obchodní ředitelka PVZP.

Kombinované pojištění spojuje v jedné smlouvě běžnou občanskou zodpovědnost s odpovědností zaměstnance včetně ochrany vybavení domova (může jít o byt, dům či chatu). Součástí pojištění jsou i 3 asistence v roce v hodnotě až 8 tisíc korun, na události jako je zablokování dveří nebo havarijní situace (třeba prasklé vodovodní potrubí či porucha kotle v zimě). Pokud firma nechá zaměstnance pracovat z domova, zranění v pracovní době se klasifikuje jako pracovní úraz, upozorňuje Dominika Šmídová.

Úrazové pojištění může firma sjednat svým zaměstnancům přes obchodní zástupce, bez nutnosti lékařské prohlídky nebo vyplnění zdravotního dotazníku

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).