Hlavní navigace

Pojistné podvody už nejsou primárně o autech. Trendem jsou vodovodní škody

Sdílet

Pojistným podvodům po dlouhá léta vévodily škody na vozidlech. Podvodníci se ale postupně přeorientovávají i na jiné segmenty a zkoušejí, kde by z pojišťovny mohli získat nějaké peníze. Poslední novinkou jsou tak podvody s vodovodními škodami. Informovala o tom Allianz pojišťovna, která rozsáhlý pojišťovací podvod odhalila.

Organizátoři celé akce nejprve vyhledali klienty dané pojišťovny a následně je zapojili do fingování vodovodních škod. Potom za tohoto člověka oznámili falešnou pojistnou událost přes web a úkolem zainteresovaného likvidátora bylo dodat do škody fotodokumentaci z jiného případu a zaslat na smluvený bankovní účet pojistné plnění. V září 2013 detektivové při provádění systémových kontrol pojali podezření, že jeden z likvidátorů Allianz pojišťovny vědomě manipuloval s fotodokumentací v několika pojistných událostech. To odstartovalo šetření rozsáhlého případu interních a externích podvodů ve spojitosti s vodovodními škodami, vysvětluje šéf detektivů Allianz pojišťovny Michal Vlk.

Pojišťovna tak prověřila veškeré škody, které měl tento likvidátor na starost a zjistila, že fotografie neodpovídají místu pojištění. Stejné fotografie se navíc objevily i v pojistných událostech jiných pojišťoven.

Gang využíval tzv. bílé koně či mrtvé duše, tedy osoby, které měly zakrýt skutečného organizátora podvodu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).