Hlavní navigace

Pojistit si vlastní pohřeb? V minulosti to bylo zcela běžné

Sdílet

Arsen Lazarevič 1. 3. 2012

Česká spořitelna přišla s pojištěním vlastního pohřbu. Údajně tím reaguje na demografické trendy v podobě stárnutí populace. Pro možnost pojištění se nezkoumá klientův zdravotní stav. Podobný produkt nabízí Česká pojišťovna  pod jménem Pieta, který nabízí od roku konce roku 2009.

Podle diplomové práce s názvem „Životní pojištění a  způsoby jeho optimálního nastavení“ od autora Jakuba Procházky, bylo až do 20. století životní pojištění koncipováno převážně jako pohřební pojištění.

Pojišťovna Kooperativa podle serveru Honzova pojistka nabízí v rámci svého cestovního pojištění Kolumbus také pojištění krytí výloh na pohřeb v zahraničí a to v rámci svých doplňkových asistenčních služeb. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2018 21:00

    sarka (neregistrovaný) 2a02:768:9300:----:----:----:----:----

    To,co jste ROZJELI JE NECHUTNÉ ,ABSURDNÍ,NEE­KICTÉ!!!!!Byz­nys s lidským životem!!!Jsem ve věku,kdy.....­.Všichni víme,že lidský život je dočasný.JAKÝM PRÁVEM nám to připomínáte - nám starším!!! A to dnes a několikrát denně!To je přímo zrůdné!!! Myslím to vážně - nemáte právo!!!!Jde vám jen o peníze - to je absurdní,zrůd­né,nechutné!!!!!!!!!!­!!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).