Hlavní navigace

Pojištění schopnosti splácet úvěr může přinést i vedlejší výhody

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 12. 2009

Pojištění schopnosti splácet některým může připadat jako pojídač prostředků, jiným zachrání rodinný rozpočet. Na našem trhu ho nabízí Pojišťovna Cardif Pro Vita, Česká pojišťovna Zdraví, ČSOB Pojišťovna, Komerční pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny a UNIQA pojišťovna. Pojištění je ale vázáno na určitý produkt konkrétní společnosti a nelze jej sjednat samostatně.

Někdy ale umožní získat při jeho sjednání jistou výhodu. Tou může být například odpuštění poplatku za zpracování úvěru. S touto nabídkou nyní přichází například UniCredit Bank, která od 1.12. do konce roku nebude tento poplatek žadatelům o hypotéku účtovat. Podmínkou je ale právě sjednání pojištění schopnosti splácet úvěr. Nabídka nulového zpracovatelského poplatku platí pro klienty, kteří se rozhodnou uzavřít úvěrovou smlouvu společně s úvěrovým pojištěním Cardif, uvádí banka ve svém tiskovém prohlášení s tím, že klient může také dosáhnout i nižších úvěrových měsíčních splátek.

Jak již dříve serveru Měšec.cz potvrdili zástupci bank, lze zřízením tohoto pojištění dosáhnout u ČSOB a Komerční banky na výhodnější úrokovou sazbu hypotečního úvěru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).