Hlavní navigace

Pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty od Generali České nově kryje i výdaje spojené s COVID-19

Sdílet

Lenka Kašparová 24. 7. 2020

Pokud si u Generali České pojišťovny sjednáte od 24. července pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty, bude vám pojišťovna nově hradit také náklady spojená s onemocněním COVID-19. A to nejen při cestování po Evropě, ale i celém světě. 

Konkrétně pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty kryje v zahraničí nenávratně vynaložené náklady v těchto situacích:

  • je-li příslušným úřadem nařízen preventivní test na zjištění onemocnění COVID-19,
  • je-li příslušným úřadem nařízena preventivní karanténa v souvislosti s podezřením na onemocnění COVID-19,
  • v případě nařízené karantény pojištění hradí také náklady spojené s ubytováním a stravou,
  • parkovné, které vzniklo po termínu řádného návratu leteckou dopravou, za předpokladu, že řádnému vyzvednutí vozu zabránila nařízená karanténa v souvislosti s COVID-19,
  • repatriace do České republiky po ukončení nařízené preventivní karantény (letadlo, vlak, autobus).

Pojistný limit je 30 000 korun na osobu.  Výdaje pojišťovna kryje v případě, že nejsou hrazeny místními úřady v zahraničí. Ve všech výše uvedených situacích musíte kontaktovat asistenční službu Generali České pojišťovny, která s vámi celý postup bude koordinovat. Mimo jiné i proto, aby náklady zaplatila přímo a nebylo nutné následně řešit zpětné proplacení.

Pojištění pro případ přerušení nastoupené cesty si možete sjednat na všech pobočkách Generali České pojišťovny. Na pojištění se vztahují obvyklé slevy, jako je třeba rodinná sleva, kde je pro děti do 6 let věku pojištění zdarma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).