Hlavní navigace

Podle většiny Čechů je ekonomická situace špatná

29. 3. 2013

Sdílet

64 % Čechů hodnotí ekonomickou situaci negativně, podle 21 % je velmi špatná. Příznivou ji vnímá jen 8 % Čechů. Přibližně čtvrtina lidí ji nepovažuje ani za dobrou či špatnou.

Současné hodnocení ekonomické situace je zároveň shodné s daty zjištěnými před rokem v březnu 2012. Celkové hodnocení současné ekonomické situace tak zůstává stále o něco horší, než zpravidla bývalo v období od druhé poloviny roku 2010 do poloviny roku 2011, uvedlo CVVM. Zatímco lidé od 15 – 19 let jsou optimističtější a hodnotí situaci méně nepříznivěji, lidé nad 60 let ji hodnotí většinou hůře. Pozitivnější k ekonomice jsou voliči pravice či absolventi vysokých škol a středních škol s maturitou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2013 11:48

    Jerry001 (neregistrovaný)

    a mame se velmi dobre. Mame kazdy bydleni a dostatek jidla (ano mimo par bezdomovcu), ale ve svete toto neni samozrejmost, takze si nema cenu stezovat ze si zrovna nemuzu koupit novy boty!!!

  • 29. 3. 2013 15:36

    w (neregistrovaný)

    Každý právě ne! A těch bezdomovců je tu už víc jak čtvrt milionu. Další miliony o tom vědí, proto mají oprávněný strach, že je to může taky potkat. Dvě třetiny lidí tu přežívají ze dne na den a ještě pamatují, že za komunistů se měli líp. V takových situacích je globální pohled k ničemu. Jestli někdo umírá hlady tady nebo v Africe, statistikou, že je takových v Africe víc, se nenají.

  • 31. 3. 2013 13:07

    t... (neregistrovaný)

    bez ohledu na to, že chápu, proč si spousta lidí MYSLÍ, že se za komunistů měli lépe, kolik bezdomovců tu umírá hladem? Kolik lidí, kteří nechtějí na ulici na ní opravdu skončí? Kolik lidí žije ze dne na dne a opravdu s tím nemohou nic dělat? Kolik lidí se u nás oprávněně bojí, že umřou hlady? Tato čísla jsou u nás extrémně malá. A naprostá většina těch co se "mají špatně" si za to může sama. Ať tím co dělají (nedělají) nebo tím co pokládají za "nutné".

  • 31. 3. 2013 20:44

    w (neregistrovaný)

    Kolik bezdomovců tu umírá hladem? Na to žádná statistika není, takže nelze napsat počet, ani nelze napsat, že jsou ta čísla extrémně velká nebo malá, ale je ostudou státu, že se tak děje, byť jistě v menší míře než v zemích sužovaných hladomorem. A že to není ještě horší, je zásluhou charit, které lidem pomáhají přežít, ne státu, který naopak vymýšlí, jak to takovým lidem ještě zhoršit.

    Větou: "A naprostá většina těch co se "mají špatně" si za to může sama" se řadíte do kategorie ignorantů se sociopatickým myšlením. Prostě to není pravda! Je to stejné, jako byste napsal, že většina nemocných si za svůj úděl může sama.

    Pokud jde o oprávněnost obav z toho, že člověk skončí bez prostředku a pomoci na ulici, tak ta je tady - na to, že žijeme v Evropě - extrémně vysoká.

  • 1. 4. 2013 12:54

    Roman (neregistrovaný)

    jistě jako naše žebračka na vlakovém nádraží, už 10 let žebrá na vlak ke svým rodičům na slovensko, prý ztratila doklady. A ta si za to vůbec nemůže sama, a žádný z bezdomovců nemůže jít do práce a platit si pokoj z minimální mzdy na ubytovně a nežebrat ve městě , a všichní ti ´´rómové´´ co nemají práci jí nemůžou najít (zvláštní, že znám 3 lidí co ve stavebnictví hledají zaměstnance a nemohou najít, protože to nikdo nechce dělat. Dneska někdo umírá hladem ? Stačí jíst vyhozené věci v popelnici za marketem a bude tady parazitovat až do důchodu, který tomu dotyčnému budeme potom platit z našich daní.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).