Hlavní navigace

Podle odborníků nejsou aktuální mzdy motivační

Sdílet

Ačkoli patří Česká republika mezi země s nejnižší nezaměstnaností v Evropské unii, je tu podle odborníků příliš mnoho míst, jež jsou placeny špatně.

Průměrná hodinová mzda se pohybuje okolo 80 – 90 Kč hrubého. Někteří zaměstnavatelé přistoupili k navýšení a je tak možné získat hodinovou mzdu ve výši 110 – 110 Kč hrubého. Podle průzkumu personálních agentur je ale za motivační mzdu považována sazba 150 Kč hrubého za hodinu. Tu však ale většina zaměstnavatelů nenabízí.

Dnes se nacházíme v situaci, kdy si velcí zaměstnavatelé v ČR doslova diktují podmínky a již delší dobu nedochází k navyšování hodinových mezd, říká Ondřej Wysoglad, ředitel personální agentury Adecco.

Potenciální zaměstnance ovšem nemotivuje jen mzda. Důraz kladou i na správně nastavené pracovní podmínky a možnost odpočinku. Například v dělnických profesích je tak motivací i kratší směna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 8. 2016 20:29

    Arnošt (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

    Když počítám 7,5 hodinovou pracovni dobu krat 21 dní a vynásobím to jak uvádějí agentůry motivační mzdou 150 kč HRUBÉÉÉHO!!!na hodinu vyjde mi 23 625 což je 18 340 čistého. Nevím osobně si myslím že tato částka by v roce 2016 v naší zemičce uprostřed Evropy měla byt jako minimální mzda a ne jako motivační! Majitele firem a nadnárodních korporací, týká se to těch kteří vydělávají na nízkých mzdách zkráceně- škrti. Pokud se Vám tato částka zda moc vélká mám pro Vás jedno jedinné řešení. Kupte si zbraňe- nezapomeňte na náboje , sedněte si do svého pozlaceného křesla ve své kanceláři,přiložte si nabitou zbraň ke svému spánku, pozor!hlavní směrem ke spánku a zmáčkněte spoušť ......nebojte se svět kvůli Vám o nic nepříjde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).