Hlavní navigace

Počet osobních bankrotů nadále roste, dynamika růstu ale klesá

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 11. 2011

V říjnu bylo vyhlášeno 1004 osobních bankrotů, což je o 26 případů více než v září a o 371 případů více než v říjnu loňského roku. Říjen se stal čtvrtým měsícem letošního roku, ve kterém bylo za jeden měsíc vyhlášeno více než 1000 osobních bankrotů. Vyplývá to z tradiční analýzy společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Za deset měsíců letošního roku bylo vyhlášeno 9268 osobních bankrotů, což je o 4360 případů více než ve stejném období loňského roku, ve kterém jejich počet dosáhl 4908. V letošním roce se počet osobních bankrotů sice i nadále zvyšuje, ale dynamika růstu je nižší než v roce 2010.

Počet návrhů na osobní bankrot dosáhl v říjnu výše 1574, to je o 114 případů více než v září a o 722 případů více než v říjnu loňského roku. Počet návrhů na osobní bankrot se tedy zvyšuje rychleji než počet vyhlášených osobních bankrotů.

Od srpna letošního roku se tak rozevírají nůžky mezi počtem návrhů na osobní bankrot a počtem vyhlášených bankrotů. To naznačuje prodlužování doby mezi okamžikem, kdy osoba na sebe podá návrh na bankrot, a okamžikem, kdy jej soud vyhlásí, řekla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).