Hlavní navigace

Počet hlášených škod po "Emmě" roste i u Kooperativy

Sdílet

Redakce 6. 3. 2008

Kooperativa k včerejšímu odpoledni registrovala 4897 škod týkajících se poškození budov, vozidel, domácností a rekreačních objektů a majetku podnikatelů a firem poškozených vichřicí Emma. Objem i počet škod bezpochyby v dalších dnech dále vzroste. Patrně i o víkendu, kdy majitelé navštíví své rekreační objekty. Kooperativa již dokázala kompletně téměř 350 škod vyřešit. Nejčastěji jsou poškozeny střechy a nemovitosti.

Poškozených vozidel registrujeKoo­perativa 636, z toho je škoda 100 klientům likvidována z klasického havarijního pojištění a 536 klientům je škoda likvidována díky tomu, že mají povinné ručení u Kooperativy a tím pádem i pojištění proti živlům zdarma – jen z titulu tohoto pojištění zdarma Kooperativa vyplatí klientům přes deset milionů korun.

Hlášení škod nepřetržitě přibývají, postiženy jsou především východní Čechy, Praha, střední Čechy a jižní Morava. Vzhledem ke kalamitní situaci jsou v terénu všichni mobilní technici i pracovníci likvidační služby a call centrum nepřetržitě přijímá tisíce hovorů. Primární však je, aby klienti zdokumentovali současný stav a rozsah poškození (především fotograficky – digitálním aparátem je dnes vybaven každý lepší mobilní telefon) a zejména se snažili předejít dalším škodám. Je třeba škodu zdokumentovat a pak hned klienti mohou začít s úklidem, případně opravami.

Škody je možné hlásit na všech obchodních místech, bezplatné nonstop lince 800 105 105 i prostřednictvím webu www.koop.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).