Hlavní navigace

Počet dopravních nehod stoupá. Na vině je alkohol i nepozornost

Sdílet

Počet dopravních nehod meziročně vzrůstá. Během prvních čtyř měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR celkově 31 621 dopravních nehod, při kterých zahynulo 132 osob (z toho 39 v lednu, 22 v únoru, 31 v březnu a 40 v dubnu). Vyšetřovaných nehod bylo o 378 více. Bohužel se o 11 zvýšil i počet jejich obětí. Narostly také počty zraněných, těch těžce o 14 a lehce o 453. Vinou samotných chodců přišlo o život 7 lidí, což je o 6 více než loni, říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

Ze statistik Slavia pojišťovny dále vyplývá, že u téměř 1300 dopravních nehod hrál nějakou roli i alkohol. Přesně je to o 206 prokázaných případů více, než za první čtyři měsíce loňského roku.

Vzrůstá také počet srážek s cyklisty, ale i počty nehod v souvislosti s cyklisty. Stává se, že automobilista se snaží vyhnout cyklistovi, který nedodržel dopravní předpisy, a při takovém manévru dojde ke kolizi s jiným automobilem nebo nárazu do pevné překážky, říká Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 6. 2018 11:44

    Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Všude se objevují radary na měření rychlosti. Auta se nafotí a řidič dostane pokutu. Jezdím hodně a je to silně znát. Dříve lidi ve vesnici předjížděli o sto šest. Dnes jezdí mezi padesá a šedesát. Ostatní to zaplatí. A to je dobře. Kde není kontrola , není trest a proto se mimo měřené úseky nedodržuje nic. Máme spoustu policistů kteří si stoupnou někde ve vsi a chytají domorodce za nesvícení, nepřipoutání apod. Aby ale stáli na úsecích,kde se děje nejvíce prohřešků tak tam je nikdo nevidí. Dvakrát za rok se udělá akce aby se předvedli že jsou silně aktivní sa dost. Jediná policie, které si já vážím jsou kriminalisté, kteří mají vysokou objasněnost případů a to i velice rychle. Stál jsem asi deset min . na mostě nad dálnicí Praha Brno. Za tu dobu jsem napočítal neskutečných 25řidičů používajících mobilní telefon. O rychlosti 130km sni nemluvím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).