Peníze na důchody budou v rozpočtu chybět už na podzim

Prostředky určené ve státním rozpočtu na výplaty důchodů podle Lidových novin dojdou už na podzim. Těmito odhady se tak potvrzují slova ministra financí Eduarda Janoty, který po schválení podoby státního rozpočtu varoval před nedostatkem peněz na důchody.

Výdaje na důchody budou i letos převyšovat příjmy ze sociálního pojištění a systém skončí schodkem mezi 20 až 30 miliardami korun, uvedl pro Lidové noviny Eduard Janota. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zatím situaci odhadnout neumí. Ministerstvo v tuto chvíli nedokáže přesně odhadnout, zda rozpočet na důchody bude dostatečný, sdělila deníku Štěpánka Filipová.

Víte, jak si letos požádat o důchod? Německá ekonomika propadla v roce 2009 více než česká, schodek mají Němci přesto nižší        
Belzebub
Belzebub (neregistrovaný) ---.comworld.cz
19. 1. 2010 15:04 Nový

Peníze

celé vlákno

Každý normální člověk má mít na důchd nějaké peníze našetřené.To že dají domky a ůspory neschpným dětem to je jejich problém. Tam se zajímejte o to jak se žije mladým rodinám s dětmi s bídných platů,které mají a to jsou vděčni vůbec zato ,že je mají.A nebo ti staří mají přednost před dětmi,tak to by byl stejně konec života na této zničené planetě.

Janinka
Janinka (neregistrovaný) ---.comworld.cz
19. 1. 2010 15:06 Nový

Re: Peníze

celé vlákno

Tak to s Vámi souhlasím pane belzebub.

Anděl
Anděl (neregistrovaný) 82.113.48.---
27. 1. 2010 15:29 Nový

Re: Peníze

celé vlákno

Dobry den.Jsem normalni člověk s častečnym duchodem.Nemam se špatně,nicmeně nemohu našetřit i když bych hrozně rada.Svym dospělym dětem bych rada přilepšila,ale oni jsou naprosto soběstační.,a ani by nic ode mne nechtěli.Každy člověk má ruzne životní hodnoty,někdo preferuje karieru,peníze,a jiny zase střízlivy životní styl.Naše společnost ma velky problem a sice v tom,že neustale hodnotí,porov­nava,jak se žije tomuhle a tamhle tomu.To je,ale hodně relativní.Jak se žije lidem třeba ted na Haity?A ještě něco,naše planeta bude zničená díky lidem chamtivym a bezohlednym.