Hlavní navigace

Peníze na důchody budou v rozpočtu chybět už na podzim

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 1. 2010

Prostředky určené ve státním rozpočtu na výplaty důchodů podle Lidových novin dojdou už na podzim. Těmito odhady se tak potvrzují slova ministra financí Eduarda Janoty, který po schválení podoby státního rozpočtu varoval před nedostatkem peněz na důchody.

Výdaje na důchody budou i letos převyšovat příjmy ze sociálního pojištění a systém skončí schodkem mezi 20 až 30 miliardami korun, uvedl pro Lidové noviny Eduard Janota. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zatím situaci odhadnout neumí. Ministerstvo v tuto chvíli nedokáže přesně odhadnout, zda rozpočet na důchody bude dostatečný, sdělila deníku Štěpánka Filipová.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 1. 2010 15:04

  Belzebub (neregistrovaný) ---.comworld.cz

  Každý normální člověk má mít na důchd nějaké peníze našetřené.To že dají domky a ůspory neschpným dětem to je jejich problém. Tam se zajímejte o to jak se žije mladým rodinám s dětmi s bídných platů,které mají a to jsou vděčni vůbec zato ,že je mají.A nebo ti staří mají přednost před dětmi,tak to by byl stejně konec života na této zničené planetě.

 • 27. 1. 2010 15:29

  Anděl (neregistrovaný) 82.113.48.---

  Dobry den.Jsem normalni člověk s častečnym duchodem.Nemam se špatně,nicmeně nemohu našetřit i když bych hrozně rada.Svym dospělym dětem bych rada přilepšila,ale oni jsou naprosto soběstační.,a ani by nic ode mne nechtěli.Každy člověk má ruzne životní hodnoty,někdo preferuje karieru,peníze,a jiny zase střízlivy životní styl.Naše společnost ma velky problem a sice v tom,že neustale hodnotí,porov­nava,jak se žije tomuhle a tamhle tomu.To je,ale hodně relativní.Jak se žije lidem třeba ted na Haity?A ještě něco,naše planeta bude zničená díky lidem chamtivym a bezohlednym.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).