Hlavní navigace

Papírové poukázky dostaly posilu, nahrazují je platební karty

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 20. 10. 2009

Mezi oboustranné motivační prvky pro nástup i setrvání v zaměstnání patří nejrůznější zaměstnanecké benefity. U některých zaměstnavatelů je vrcholem odměny příspěvek na stravování v podobě daňově zvýhodněné papírové stravenky, jiní zaměstnavatelé zavádějí tzv. cafeterii, kde si zaměstnanec může sám zvolit typ benefitu, který skutečně využije. Nejčastěji jde přitom o nejrůznější produkty a služby pro aktivní odpočinek, relaxaci či osobní rozvoj.

Oblíbené papírové poukázky pro čerpání nepotravinových benefitů nyní dostaly vážného konkurenta v podobě platebnich karet. Nové předplacené karty Ticket Benefits, které představila společnost Accor Services, fungují jako běžné platební karty a je možné s nimi platit v partnerských provozovnách Accor Services označených samolepkou Ticket Benefits Card nebo v internetových obchodech těchto partnerů. Pro zaměstnavatele je sice jejich pořízení dražší, než papírové poukázky, ale mohou snadno ovlivnit formu a rozsah čerpání zaměstnaneckých výhod. Důsledkem je pak méně administrativy s poskytováním zaměstnaneckých benefitů, stejně jako menší provozní náklady.

Zaměstnanec s platební kartou získá i větší bezpečnost a pohodlí. Papírovou poukázku je nutné vyčerpat v plné výši, nevyčerpaná část bez náhrady propadá a v případě ztráty je volně přenositelná a použitelná pro jakéhokoli nálezce. Naproti tomu u platební karty lze čerpat skutečnou cenu benefitu a při ztrátě lze kartu zablokovat a vydat novou. Papírové poukázky tak postupně čeká stejný ossud jako papírové šeky: používají se jen sporadicky za cenu vysokých nákladů na zpracování.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).