Hlavní navigace

Pamětní eurobankovka s Gottem je hitem. Její cena v aukci překročila 5000 Kč

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 7. 2019

Pamětní „bankovka“ s podobiznou Karla Gotta má mít nominální hodnotu nula euro a vyjde v limitovaném a číslovaném množství 5000 kusů. Prodávat se začne v den jeho 80. narozenin, v neděli 14. července 2019 od 9 hodin ráno. K dostání bude v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, Praha 1.

Euro Souvenir bankovka s potrétem Karla Gotta
Autor: Supraphon Musicpoint

Euro Souvenir bankovka s potrétem Karla Gotta

Počáteční prodejní hodnota přitom má být pouhých 50 Kč. Nicméně její cena se mezi sběrateli se na jednom z českých aukčních portálů vyšplhala až k 5000 Kč a jeden zahraniční aukční web jí nabízí dokonce za 6000 Kč.

Organizátoři vzhledem k velkému zájmu o bankovku očekávají, že se v den zahájení prodeje před Supraphonem budou tvořit fronty od časného rána. Zájemci si jí budou moci koupit prostřednictvím dvou instalovaných speciálních výdejních automatů, do kterých bude možné vhodit mince v hodnotě 10, 20 a 50 Kč. Do prodeje půjde také symbolická série 80 kusů Gottovy eurobankovky v kompletu s exkluzivním boxem 15 CD Karel Gott – Singly (s žádanými nízkými čísly „bankovek“).

Euro Souvenir bankovka s portrétem Karla Gotta rub a líc
Autor: Supraphon Musicpoint

Euro Souvenir bankovka s portrétem Karla Gotta rub a líc

Pamětní bankovky jsou vyrobeny ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují taktéž některé z ochranných prvků, jako je hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je tak každý kus unikátem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).