Hlavní navigace

OZP začala poskytovat příspěvek na očkování proti chřipce

Sdílet

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví začala znovu poskytovat příspěvek na očkování proti chřipce. Příspěvek se vztahuje jak na očkovací látku, tak na aplikaci vakcíny. Žádost je třeba do OZP doručit mezi 1. listopadem až 31. prosincem 2019, samotný doklad o zaplacení ale může být vystavený kdykoli v průběhu roku 2019.

Na očkování proti chřipce přispíváme z Fondu prevence všem klientům do 65 let věku. Ti starší mají očkování plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění a mají ho tedy zdarma, respektive ho pojišťovna hradí přímo lékaři, vysvětluje Miloslava Lukešová, obchodní ředitelka Oborové zdravotní pojišťovny.

Samotná výše příspěvku se pak odvíjí od toho, jakým způsobem jej chcete čerpat. Pojišťovna nabízí celkem 3 varianty:

  • Na očkování vám může přispět ze speciálního programu k tomu určenému – v tomto případě činí příspěvek 300 Kč.
  • Na očkování můžete využít kupon na prevenci na očkování. Ten činí až 1000 Kč a jde o univerzální kupon na veškerá očkování. Můžete jej tak využít i na několik očkování současně.
  • Využijete na očkování bonusové body z VITAKARTY. V tomto případě se 1 bod rovná příspěvku ve výši 1,50 Kč.

O příspěvek je možné požádat elektronicky přes aplikaci VITAKARTA v mobilu, nebo přes její webové rozhraní. Žádost je možné případně podat i osobně na kterékoli pobočce OZP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).