Hlavní navigace

Expobank spouští spoření u NEO účtu. Kdo si ho založí, dostane stříbrnou investiční minci

Sdílet

Expobank spouští v rámci NEO účtu novou službu na další platformě, a to Zlaté spoření. Pokud si jej u banky sjednáte a budete mezi první tisícovkou, dostanete jako bonus stříbrnou investiční minci z kolekce Český lev.

Spoření si můžete sjednat od pátku 1. listopadu 2019. Pro obdržení mince však musíte splnit podmínku, že si na Zlatém spoření sjednáte minimální měsíční splátku 1500 Kč a délka spoření bude 5 let.

Mince s označením bullion coin jsou vyrobeny z drahého kovu a slouží jako investice a prostředek k uchování hodnoty. V případě kolekce Český lev se jedná o první ryze investiční mince ražené v České republice. Mají také sběratelskou hodnotu.

Stříbrná mince Expobank

Stříbrná mince Expobank

Výtvarný návrh vlastenecké předlohy kolekce mincí s motivem Českého lva vytvořil pro Českou mincovnu přední medailér Jaroslav Bejvl, po jehož smrti dílo dokončil Asamat Baltaev.

Motivem reverzní strany je dvouocasý lev, Svatováclavská koruna a plamenná svatováclavská orlice. Averzní strana nese lipovou ratolest a profil královny Alžběty II. Hodnota mince je aktuálně 695 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).