OSVČ budou možná platit vyšší zdravotní pojištění

Ministr zdravotnictví Leoš Heger plánuje živnostníkům a těm, kdo žijí z příjmů z pronájmu nebo kapitálových investic zvýšit odvody na zdravotní pojištění. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Heger v rozhovoru uvedl, že OSVČ do systému odvádění jen polovinu objemu pojistného na hlavu než zaměstnanci a pokud už zvýhodňovat některé skupiny daňových poplatníků, pak přes úlevy na dani a ne výši pojistného.

Je pravda, že podle pana Hegera zaměstnanci odvádí pojistné z hrubé mzdy a OSVČ z daňového základu. Na odvodu pojistného ale participuje zaměstnanec i zaměstnavatel. OSVČ na pojištění nikdo další nic nepřispívá. 

Heger dále v článku uvedl, že plánuje zavést zdravotní pojištění z dohod o provedení práce. Podle MfD návrh částečného odvodu předběžně odsouhlasil i ministr financí Miroslav Kalousek ale pouze za podmínky, že by se zároveň výrazně navýšily možnosti dohody o provedení práce.

Výrazné zlevnění pohonných hmot se nekoná, cena ropy začla růst Záložna Unibon změnila sazby, nejlepší úrok na spořicím účtu dostanete jinde        
Pepr
Pepr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 10. 2010 10:11 Nový

Co kdyby se ze zdravotního pojištění stalo opravdu pojištění

celé vlákno

Pojištění by se platilo z hlavy, tj. každý stejně (stát za důchodce, zaměstnanci i živnostníci. Pojištění by bylo odečitatelnou nákladovou položkou.
Výši by si stanovily pojišťovny a k nim by přidaly bonusy či malusy (obdoba povinného ručení).
Kdo by chtěl lepší péči, platil by si připojištění (lepší plomby, brýle, pobyt v nemocnici, ostatní pomůcky, atd.), podle svých možností. Výše připojištění by opět odpovídala rozsahu požadovaných služeb a riziku, včetně malusů a bonusů.

Rudolf II
Rudolf II (neregistrovaný) 93.99.64.---
5. 10. 2010 11:40 Nový

Re: Co kdyby se ze zdravotního pojištění stalo opravdu pojištění

celé vlákno

Většina těch,co nemají hluboko do kapsy, stále zapomíná, že někdo také musí vyvážet odpadky, šít košile či boty,nebo po nocích péct chleba a housky a pod. Kde mají tito lidé, pracující většinou za minimální mzdu,vzít na to,aby si připláceli ještě na zdravotní pojištění,na důchod a já nevím na co ještě. A bez těchto lidí se nikdo z nás, lékař,poslanec,le­tec ani úspěšný a poctivý podnikatel neobejde! To chcete,aby tito lidé umírali na ulicích bez pomoci? Kde jste nechali solidaritu? A odpadky si budete vyvážet sami?

osvč
osvč (neregistrovaný) ---.123.broadband4.iol.cz
5. 10. 2010 12:02 Nový

Re: OSVČ budou možná platit vyšší zdravotní pojištění

celé vlákno

pro doplnění : zjistěte si kolik osvč tráví u doktora a kolik spotřebovává péče .

fun
fun (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz
5. 10. 2010 12:11 Nový

Re: OSVČ budou možná platit vyšší zdravotní pojištění

celé vlákno

Ano, přesně - je to jen způsob, jak dál likvidovat střední třídu, protože tohle se dotkne živnostníků, ne zbohtlíků, kteří podnikají přes a.s., s.r.o. a pod. Je to způsob jak dál financovat neefektivní socialistické zdravotnictví, kde mají ti co to umí hrazené lázně a jiné zbytnosti... není to žádné zdravotní pojištění, ale prachsprostá zdravotní daň.