Hlavní navigace

Organizujete akci pro děti? Může vám hrozit pokuta 100 000 Kč

Sdílet

Arsen Lazarevič 8. 1. 2015

Podle novely zákona hrozí školám, organizátorům škol v přírodě, dětských táborů a dalších zotavovacích akcí pokuta až 100 000 Kč za vyslání nebo přijetí dítěte, které není kompletně naočkované. Značné pokuty také budou hrozit praktickým lékařům, kterým dokonce za nesplnění povinnosti provést povinné očkování bude hrozit pokuta až 3 000 000 Kč. Informaci přinesl server Vitalia.cz.

Bohužel u této novely chybí analýza těchto represivních opatření: Jaké je zdůvodnění nutnosti represivních opatření v podobě statisícových až milionových pokut? Obecně před zavedením jakéhokoli opatření k ochraně veřejného zdraví ve vyspělých zemích se zpracuje analýza, která posoudí rizika, efektivnost opatření, zátěž na jednotlivce i spravedlnost politiky atd. Ovšem v důvodové zprávě nenajdeme žádný argument, proč je nezbytné očkování proti každé z devíti povinně očkovaných nemocí pro přístup dítěte do předškolního zařízení nebo na tábor. Není nijak vysvětleno, proč u zaměstnanců školek se žádné očkování nevyžaduje, ani proč k povinné školní docházce už najednou kompletní očkování není nezbytné, uvádí právnička Zuzana Candigliota pro server Vitalia.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 1. 2015 15:36

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Výška pokut jen určuje hladinu, do které se mohou pohybovat úplatky za vystavení potvrzení o alegrii na očkování pro rodiče, kteří odmítají své dítě očkovat. Kdysi se kupovaly modré knížky, za Babiše se budou kuipovat očkovací, to jsme to dopracovali...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).