ODS: Referendum ohledně eura je pro nás nepřekročitelnou podmínkou

Podle Jana Bauera, místopředsedy poslaneckého klubu ODS a předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti bude pro zavedení eura zásadní referendum: Nyní český parlament rozhodoval o čistě formální úpravě jednoho článku Lisabonské smlouvy, kterou musí podle nastavených pravidel potvrdit všechny členské státy EU. Tato situace referendum nevyžaduje. O našem připojení k ESM budeme rozhodovat až v budoucnosti spolu s přistoupením k euru. V tomto případě je pro ODS referendum nepřekročitelnou podmínkou, vyjádřil se Bauer exkluzivně pro Měšec.cz 

A  budou peníze v Evropském stabilizačním mechanismu stačit?  V tuto chvíli neumí odhadnout celkovou sumu potřebných peněz na sanaci bank nikdo. Stejně jako říci, jaký finální účet eurozóna zaplatí za všechna dřívější nezodpovědná rozhodnutí, uvedl Bauer. 

Češi ztrácí zájem o nové byty a domy. Raději volí levnější kompromis Česko se stává autolandem Evropy        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
15. 6. 2012 16:11 Nový

Ten pán je úplně mimo

celé vlákno

O přijetí eura jsme dávno rozhodli, teď se čeká jen, až snížime rozpočtový schodek na sjednanou hranici, a Brusel nám jen určí termín zavedení. No možná nám tu hranici i odpustí, když to teď stejně neplní nikdo, až usoudí, že těch našich 350 miliard by se jim mohlo hodit. Je to sice jen na prodloužení agonie o několik dní, ale kolik bankéřů si tím pomůže k novým mercedesům!