Odbory chtějí růst platů ve veřejné sféře o 5 %

Podle představ odborů by platy ve veřejné sféře měly příští rok vzrůst o 5 %. Stejně by se podle nich měly zvýšit platy policistů, hasičů, učitelů či zdravotníků.

Odbory přišly také s plánem, jak tento nárůst financovat. Navrhují zrušit odpočet DPH při nákupu auta pro podnikatele. Získané zdroje by odklonily právě do veřejné sféry.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky je reálné, že by příští rok platy ve veřejné sféře rostly o více než 2,5 %. Ministr financí Andrej Babiš by s tím podle svých slov problém mít neměl. Ministr vnitra Milan Chovanec pro změnu navrhl zvýšení platů policistů a hasičů o 8 %.

Počet padělků vzrostl o desetinu Česko má zásoby plynu na 100 dní, jeho nedostatek zatím nehrozí        
norin
norin (neregistrovaný) 141.170.139.---
21. 5. 2014 7:18 Nový

Re: Odbory chtějí růst platů ve veřejné sféře o 5 %

A to jim není blbé, že i k vůli nim roste extrémně zadlužení státu . Vždyť jsme 100 Miliard v mínusu pro tento rok, tak z čeho chtějí přidávat Mají být rádi, že mají vůbec práci. Vždyť je 8% nezaměstnanosta státní zaměstnanci chtějí přidávat nejlépe z cizích peněz. Nic netvoří, živíme je my a oni mají furt málo, až bude rozpočet s přebytkem pak jim přidáme

cml11
cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---
21. 5. 2014 8:09 Nový

Nereálné

Dokud bude stát hospodařit do mínusu, obhajitelné zvýšení platů ve veřejné správě je maxmálně o inflaci. Vzhledem k tomu, že předpoklad inflace v letošním ruce osciluje kolem nuly, nemá cenu se tady o žádném zvýšení vůbec bavit.