Odbory: Chceme růst minimální mzdy o 800 až 1000 Kč

Podle odborů by měla minimální mzda v příštím roce růst o 800 až 1000 Kč. Na konferenci odborových předáků to řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Minimální mzda přitom už v tomto roce vzrostla o 700 Kč na 9200 Kč. Podle něj je debata o minimální mzdě ideologicky zatížená: Na Slovensku je minimální mzda ještě o 50 eur vyšší. Kdybychom se tam chtěli inspirovat, museli bychom požadovat při růstu kurzu koruny 1500 korun, uvedl Středula.

Premiér Bohuslav Sobotka by si také přál zvýšení minimální mzdy: Nebudu říkat žádná konkrétní čísla, rozumím stanovisku pana předsedy Středuly. Je mi sympatické, ale já si počkám na stanovisko ministerstva práce a na jednání odborů a zaměstnavatelů, uvedl Sobotka.

Na kolik vás vyjde volání na linky s předčíslím 8xx? Českému obchodu se daří, výsledky byly rekordní        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
9. 2. 2015 11:03 Nový

Oni to vážně nechápou

Jako by si mysleli, že minimální mzda jsou nějaké pěníze, které někdo dostane. Ale ono je to jen myšlená hranice, pod kterou se propouští. Ve skutečnosti vlastně bojují za propuštění těch nejméně vydělávajících lidí. A případně jejich převedení k OSVČ, aby pak mohli říkat, že OSVČ jsou paraziti a platí nejméně.