Hlavní navigace

Odbory: Chceme růst minimální mzdy o 800 až 1000 Kč

Sdílet

Arsen Lazarevič 6. 2. 2015

Podle odborů by měla minimální mzda v příštím roce růst o 800 až 1000 Kč. Na konferenci odborových předáků to řekl šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Minimální mzda přitom už v tomto roce vzrostla o 700 Kč na 9200 Kč. Podle něj je debata o minimální mzdě ideologicky zatížená: Na Slovensku je minimální mzda ještě o 50 eur vyšší. Kdybychom se tam chtěli inspirovat, museli bychom požadovat při růstu kurzu koruny 1500 korun, uvedl Středula.

Premiér Bohuslav Sobotka by si také přál zvýšení minimální mzdy: Nebudu říkat žádná konkrétní čísla, rozumím stanovisku pana předsedy Středuly. Je mi sympatické, ale já si počkám na stanovisko ministerstva práce a na jednání odborů a zaměstnavatelů, uvedl Sobotka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2015 11:03

    V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

    Jako by si mysleli, že minimální mzda jsou nějaké pěníze, které někdo dostane. Ale ono je to jen myšlená hranice, pod kterou se propouští. Ve skutečnosti vlastně bojují za propuštění těch nejméně vydělávajících lidí. A případně jejich převedení k OSVČ, aby pak mohli říkat, že OSVČ jsou paraziti a platí nejméně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).