Hlavní navigace

Od září budou čeští turisti za vstup do USA platit poplatky

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 8. 2010

Od 8. září bude pro všechny turisty zaveden pro vstup do USA poplatek. Vyplývá to ze zprávy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Platit se bude za registraci do elektronického systému cestovní autorizace (ESTA), která je pro české turisty podle AČCKA povinná. Jako důvod USA uvádí potřebu pokrýt administrativní náklady na správu systému.

Do ceny se promítnou náklady na zpracování (4 dolary) a pak také poplatek na podporu cestovního ruchu, předepsaný zákonem. Pokud tedy bude schválena žádost a turista obdrží souhlas k cestě do USA v rámci bezvízového programu, zaplatí dalších 10 dolarů. Poplatek by se podle AČCKA měl platit prostřednictvím webových stránek www.pay.gov. Již vydané cestovní autorizace ESTA by měly zůstat platné do doby jejich vypršení nebo do konce platnosti cestovního pasu.

Novinkou také je, že USA zrušilo povinnost vyplňovat příletový/odletový formulář pro cestující v rámci programu bezvízového styku. Imigrační formulář I-94 a formulář Celní deklarace se musí vyplňovat i nadále.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).