Hlavní navigace

Od října by se měla zvýšit některá vysokoškolská stipendia

Sdílet

Redakce 22. 7. 2008

S platností od 1. října 2008 se opatřením ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ondřeje Lišky plošně navyšuje částka určená na stipendia přiznávaná podle programu „Stipendia MŠMT na podporu studia cizinců na veřejných VŠ v ČR“. Rovněž byla schválena úprava výše stipendií přiznávaných podle programu „Stipendia MŠMT pro studium v zahraničí“.

V současné době poskytované částky ve výši 7000 Kč pro cizince, kteří nejsou držiteli magisterského titulu (či jeho ekvivalentu) a 7500 Kč pro cizince, kteří již absolvovali studium v magisterském (či ekvivalentním) studijním programu, neodpovídají vzhledem k růstu životních nákladů dnešním podmínkám. Z toho důvodu bylo rozhodnuto o plošném navýšení stipendií poskytovaných cizincům o částku 2000 Kč na měsíc. Tato stipendia jsou přiznávána cizincům, kteří spadají do kategorie vládní či reciproční stipendisté, nebo se jedná o příslušníky krajanských komunit.

Současně byla schválena úprava výše stipendií poskytovaných uchazečům o studium v zahraničí, které se uskutečňuje na základě mezinárodních smluv. Poskytované stipendium se navyšuje v případě Litvy a Ukrajiny o 40 %, u ostatních států o 30 %.

Zdroj: MŠMT

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).