Hlavní navigace

Obchodního partnera můžete prověřit v nové bezplatné databázi

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 6. 2018

Český fintech Roger přichází s novou službou, jejímž prostřednictvím si může každý prověřit finanční zdraví obchodních partnerů. Zdarma a na pár kliknutí tak lze například zjistit, zda je firma spolehlivým plátcem DPH, jaké má finanční výsledky, nebo jestli se nenachází v insolvenci, což je důležitým faktorem při uzavírání nových kontraktů.

Stačí zadat IČO obchodního partnera kterého chcete prověřit a e-mail, na který vám zašleme report. Hned po odeslání formuláře se vám zobrazí základní informace, jako je například pravděpodobnost finančních problémů, rizikovost odběratele, zda je firma spolehlivým plátcem DPH a další. To vše vám zároveň dorazí i do vaší e-mailové schránky, abyste měli vše po ruce, vysvětluje Adam Šoukal, CEO Rogeru, fungování služby.

Ověření od Rogera, jak se nová služba jmenuje, je volně dostupné na webu společnosti a k jeho využívání není nutné se nijak registrovat. Data pro tuto službu, pocházející z veřejně dostupných zdrojů, Roger zpracovává vlastním riskovým modelem. 

Roger je český fintech startup. Společnost byla založena v roce 2013 jako Investiční aukce s.r.o. Zaměřuje se na financování faktur malých a středních firem za ověřenými bonitními odběrateli. Od svého založení profinancoval faktury za více než miliardu korun a během tohoto roku chce profinancovaný objem zdvojnásobit.

Faktury jsou financovány soukromými investory a jsou draženy v aukcích. Průměrná délka splatnosti faktur obchodovaných na platformě je 58 dní a průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 5,3 % p.a. Roger takto umožňuje malým a středním podnikům dostat se k penězům z těchto faktur dříve.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2018 10:05

    Wolf (neregistrovaný) ---.adsl.net.t-com.hr

    Ted jsem zkoušel a nezjistilo to vůbec nic. Spíš to vypadá na pokus o získání osobních údajů tazatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).