Hlavní navigace

Obchodníci přijímají elektronickou evidenci tržeb s rozpaky

Sdílet

Pokud půjde vše podle plánu, bude elektronická evidence tržeb zavedena pro obchodníky začátkem března 2017. 76 % z nich se ale tohoto kroku obává. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Shoptet. Nejvíce se obchodníci obávají toho, že si budou muset pořídit technické zařízení a internetové připojení, které je pro EET potřeba. S tím souvisí i práce navíc a čas, který tomu budou muset věnovat.

Největší strach panuje mezi malými obchodníky na méně frekventovaných místech (92 %). Část z nich (6 %) to vnímá jako konec jejich byznysu. Jedná se o malé obchody, které jsou na méně frekventovaných místech, pro které pořízení technického zařízení představuje příliš velké náklady. S velkou nedůvěrou se na EET koukají také obchodníci, kteří nemají velké zkušenosti s technologiemi a počítači obecně, říká Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Již zmíněná nutnost pořídit si nové zařízení a následně využívat novou, někdy prozatím neznámou technologii, vnímá 42 % dotázaných jako největší zátěž. Dalších 26 % nahlíží na elektronickou evidenci tržeb jako na ztrátu času a 19 % z nich nejvíce vadí práce navíc, se kterou si zavedení nového systému spojují. Téměř 10 % respondentů má strach ze zneužití osobních dat.

Více informací o Elektronické evidenci tržeb naleznete v seriálu článků na webu Podnikatel.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).